İBB sözcüsü Ongun'dan su zammı açıklaması

İstanbul'da suya yapılan zam sonrasında ilk resmi açıklama geldi. İBB Sözcüsü Ongun, su zammı ile alakalı açıklamada bulundu.

İBB sözcüsü Ongun'dan su zammı açıklaması
Editör: Hakan A.
17 Temmuz 2020 - 09:32
İstanbul'da suya yapılan yüzde 12.5 oranındaki zam sonrası sosyal medya üzerinden tepkiler devam ederken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun, zam sonrası 'Enflasyona göre diğer hanelerdeki artış da çok düşüktür.' açıklamasında bulundu. 

Emlak Pencerem / Güncel Haberler - 17 Temmuz 2020 - İstanbul


İstanbul'da İSKİ tarafından yapılan su zammı sonrası ilk resmi açıklama Murat Ongun'dan geldi. Ongun, 'Enflasyona göre diğer hanelerdeki artış da çok düşük' olduğunu söyledi.

Konuyla alakalı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun tarafından yapılan açıklamada, 'Değerli İstanbullular; 

İSKİ faturalarında bakım bedeli kalktığı için son fiyat artışı vatandaşlarımızı etkilememiştir. Aksine, hanelerin %66’sı 10 metreküp su kullanmaktadır ve bu gruba suda indirim gelmiştir. Enflasyona göre diğer hanelerdeki artış da çok düşüktür.' ifadelerine yer verildi.
Yüzde 35 teklif edildi!

Diğer taraftan Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, İBB'nin su zammı teklifinin yüzde 35 olduğunu söyledi.

Konuyla alakalı twitter hesabından paylaşımda bulunan Göksu, 'CHP'li İBB yönetimini teklif ettiği %35'lik su zammını İBB AK Parti ve MHP grupları olarak fahiş buluyor, kabul etmiyoruz Biz bu su zammını istemezdik ancak İSKİ'nin istediği zamma alternatif olarak Türkiye enflasyon ortalaması olan %12,5'lik zammı sunduk.' dedi.
 
istanbul su zammı
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum