İBB ve AKOM İstanbul'da 7/24 kış görevi için bekliyor

İBB ve AKOM İstanbul'da 7/24 kış görevi için bekliyor

Büyükşehir Belediyesi ile Afet Koordinasyon Merkezi’nin (AKOM) yönetimi İstanbul genelinde 7/24 esasına göre kış hazırlıkları kapsamında İstanbulluya hizmet vermeye devam ediyor. Binlerce personel ve araçlar halihazırda kritik noktalarda müdahale için bekliyor.

Editor: Gökay Demirezen
13 Aralık 2018 - 09:05

İstanbul'da dün yaşanan kar yağışı nedeniyle gözlerin çevrildiği AKOM ve İBB tarafından önemli açıklamalar geldi. Kış hazırlıklarını tamamlayan İBB ev AKOM 7/24 İstanbul'un pek çok noktasında müdahaleye hazır olarak beklemeye görev yapmaya hazır vaziyette bekliyor.

Emlak Pencerem / Güncel Haberler - 13 Aralık 2018 - İstanbul


Türkiye'nin megakenti İstanbul genelinde İBB ve AKOM ekipleri 7/24 göreve hazır biçimde bekliyor. İBB Afet Koordinasyon Merkezi’nin (AKOM) yönetiminde, 7 bin 83 personel ve 1.357 araç İstanbullu vatandaşların şehir genelinde rahat bir kış geçirmesi amacıyla çalışmalarını sürdürürken, ekiplerin kritik noktalarda göreve hazır biçimde müdahaleye her an hazır oldukları kaydedildi.

53 VİNÇ- KURTARICI 24 SAAT GÖREV BAŞINDA

Araç kazaları, kayma, çarpışma gibi vakaların trafik akışını yavaşlatmaması için 53 vinç-kurtarıcı konuşlandırıldı. Anadolu ve Avrupa Yakası’ndaki kritik noktalara konuşlandırılan vinç-kurtarıcı ekipleri 24 saat görev yapıyor. Metrobüs güzergahında herhangi bir aksaklık yaşanmaması için 33 kışla mücadele aracı çalışıyor. Köy içi yollarda kullanılmak üzere muhtarlıklara 147 adet kar kürüme bıçağı takılmış şoförlü traktör aracı takviyesine başlandı. 6 adet KAR KAPLANI otoyollar ve gerektiğinde havalimanı kar küreme çalışmalarına destek veriyor. İBB ekipleri gerekli durumlarda Karayolları ekiplerine araç takviyesinde de bulunuyor.

60 KRİTİK NOKTA BEUS İLE TAKİP EDİLİYOR

Kışla mücadele kapsamında 60 kritik nokta BEUS (Buzlanma Erken Uyarı Sistemi) ile takip ediliyor. Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve çevre yolları için 15 BEUS sistemi ve trafik kontrol kameraları kullanıma hazır hale getirilirken ek önlemler de alındı. İstanbul genelinde kritik noktalar ve kavşaklara ise vatandaşların kullanımı için tuz torbaları (10 bin ton) bırakılmaya başlandı.

Sosyal medya hesalarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.