Reklamı Geç
İbrahim Babacan: "Referandum sürecini bekleyen yatırımlar...

İbrahim Babacan: "Referandum sürecini bekleyen yatırımlar harekete geçecek"

Babacan Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Babacan, tarihi referandum sonuçlarına dair, 'beklemedeki yabancı yatırımcının da harekete geçeceğini ve yatırımların hızlanacağını öngörüyorum' dedi.

17 Nisan 2017 - 14:28

Tarihi referandum geride kalırken, inşaat dünyasını önde gelen temsilcilerinden referandum ile alakalı değerlendirmeler sürüyor. 

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 17 Nisan 2017 - İstanbul

 Tarihi referandum sonrasında önemli açıklamalarda bulunan Babacan Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Babacan konuya ilişkin değerlendirmesinde, "Bekleyen yatırımlar harekete geçecek" dedi.

Öncelikle mevcut sonucun milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Bir oylama sürecini geride bıraktık, bundan sonra herkes kendi ölçülerinde var gücüyle çalışmalı, ülkemizi ileriye taşımak, üretim ve istihdam için tüm şartlarını zorlamalıdır diyen Babacan, "Babacan Holding olarak bizim öncelikli temennimiz ekonomik istikrarın devam etmesidir. Bu anlamda istikrar devam etiği sürece sektörde büyümeye devam edecektir. Türkiye’nin gücüne inanıyoruz. 2016’nın ikinci yarısından sonra sektöre hakim olan birlik ve beraberliğin ve devletimizin bizlere vereceği desteğin devam etmesini diliyoruz." diye konuştu.

 Ekonomimiz ve sektörümüz için de hareketliliğin ve yatırımların artacağı bir döneme giriyoruz diyen babacan, "Bundan sonra kampanyalara ve sektöre verilen desteklere rağmen yine de beklemede kalan yatırımların tekrar harekete geçeceği, konut alımını erteleyen tüketicinin konut satın alacağı bir süreç yaşayacağız. Referandum süreci yabancı yatırımcılar tarafından da çok yakın takip ediliyordu, şimdi beklemedeki yabancı yatırımcının da harekete geçeceğini ve yatırımların hızlanacağını öngörüyorum." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..