İbrahim Halil Öztop kimdir?

Türkiye Kalkınma Bankası Genel Müdür ve Yönetim kurulu Başkanı olarak atanan İbrahim Halil Öztop kimdir, kaç doğumlu, nereli, hangi görevlerde bulundu. İbrahim Halil Öztop biyografisi emlakpencerem.com da.

İbrahim Halil Öztop kimdir?
Editor: Hakan A.
15 Ağustos 2018 - 06:51

Bu sabah Resmi Gazete'de yayımlanan ilan ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Türkiye Kalkınma Bankası'nın başına getirilen İbrahim Halil Öztop hakkında bilinmeyenler. İbrahim Halil Öztop kim, kaç yaşında, nereli, hangi üniversiteden mezun, kariyeri ve daha önceki görevleri neler? 

Emlak Pencerem / Kim kimdir? - 15 Ağustos 2018 - İstanbul

Kalkınma Bankası Genel Müdür ve Yönetim kurulu Başkanı İbrahim Halil Öztop 15 Ağustos 2018 Çarşamba günü Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile atandı.

İbrahim Halil Öztop kimdir?

Son görevi Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı - Kurumsal Finansman

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nden mezun olan İbrahim Öztop, Bilkent Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans derecesine sahiptir. 1995 yılında yatırım bankacılığı kariyerine başlayan ve 1999 yılında Körfezbank’a geçerek gruba katılan Öztop, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası’nda Yatırım Bankacılığı Grup Müdürü olarak da görev yapmıştır. Garanti Yatırım bünyesinde Özel Sermaye İşlemleri Müdürü olarak çalışmış olan Öztop, 2011 yılından bu yana Kurumsal Finansman’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir.