İDO iç hat seferleri kararında flaş gelişme

İDO İstanbul'da iç hat seferlerine yönelik uygulamak istediği kararına ilişkin son dakika açıklamasında bulundu. İDO aldığı iç hat seferlerinden çekilme kararını ertelediğini duyurdu.

İDO iç hat seferleri kararında flaş gelişme
Editor: Hakan A.
04 Aralık 2018 - 08:00 - Güncelleme: 05 Aralık 2018 - 10:29

İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) şehir içi deniz otobüsü seferlerine yönelik uygulamaya koyduğu kararına ilişkin yeni bir gelişme yaşanıyor. Şirket o kararını erteleme kararı aldığını duyurdu. iç hatlarda seferler normale dönecek!

Emlak Pencerem / Güncel Haberler  - 4 Aralık 2018 - İstanbul


İstanbul deniz ulaşımında iç hat seferlerine yönelik alınan kararla büyük tepkilere neden olan İDO'dan yeni bir karar çıktı. İstanbulluya müjdeli haber! İDO o kararından caydı. İç hat seferlerini durduracağını açıklayan İDO'dan erteleme geldi. İDO yönetimi tarafından alınan kararın bir geri adım atılması olarak algılanmaması gerektiği ve bunun çözüme yönelik bir adım olduğu vurgusu yapıldı.

1 Aralık tarihinden itibaren iç hatlar seferlerini sonlandıracağı yönünde açıklamada bulunan İDO, bu kararını geçici olarak ertelediğini duyurdu.

Konuyla ilgili İDO'dan yapılan yazılı açıklamada, "Ancak, yönetim kurulu olarak seferlerimizin devam etmesi yönünde aldığımız yeni karar, bir geri adım atma değil, çözüm arayışına yönelik görüşmelerimizi sürdürürken, sadece bir ertelemedir. İlk açıklamamızdaki mağduriyetlerimizi anlatan maddeler halen geçerli olup, Ulaştırma Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve bankalarla ortak çalışmamız sonucu sorunlarımızın bir çözümünün bulunacağına ve aşılacağına inanıyoruz. Mevcut durumun sürdürülemez olduğunu düşündüğümüz için ilgililerin iradesine ihtiyaç duyulmakta olup, İstanbul halkından gelen yoğun talepler çerçevesinde yönetim kurulumuz iç hatlar hizmetlerimizin iptali kararını geçici olarak ertelemiştir." ifadelerine yer verildi.