İflas bayrağı çeken "Konkordato" ilan eden bir inşaat firması da Nuhoğlu oldu

İstanbul, Ankara ve İzmir'de inşaa ettiği projelerle adından söz ettiren Nuhoğlu İnşaat, iflas bayrağı çeken konkordato başvurusu yapan şirketler arasına girdi.

İflas bayrağı çeken
Editor: Hakan A.
03 Ekim 2018 - 08:34 - Güncelleme: 03 Ekim 2018 - 13:08

Son aylarda sıkça gündeme gelen Konkordato başvuruları arasına bir inşaat firması daha eklendi. 2018'de sırada bekleyen konkordato ilan edecek pek çok firmanın bulunduğu iddia edilirken, diğer taraftan gün yüzüne çıkan iflaslara bir yenisi daha eklenmek üzere.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 3 Ekim 2018 - İstanbul


İflas ertelemenin yeni adı olan Konkordato ilan eden şirketler arasına bir yenisi daha eklendi. İnşaat sektöründe, Kadıköy Fikirtepe ve İzmir projeleri ile verdiği reklamlarla tanınan Nuhoğlu İnşaat firması Konkordato talep eden firmalar kervanına katıldı. Şirket uzun yıllardır sektörde proje üretiyordu. 

İstanbul merkezli 86'lı Nuhoğlu İnşaat, şimdiye kadar 100'e yakın projeyi hayata geçiren firmalardan biri. Şirket yurt dışı işleriylede bilinen bir firmaydı. Türkiye'de İstanbul Kadıköy Fikirtepe kentsel dönüşüm projesi, İzmir ve Ankara projeleri ile sıkça reklamlarına rastladığımız Nuhoğlu İnşaat, mahkemeye Konkordato talebinde bulunduğu bildirildi. Şirket için mahkeme başvuru sürecinin başladığı, sürecin ne zaman karar bağlanacağı ise şimdiden merak konusu olmuş durumda. 

Nuhoğlu İnşaat'ın büyük projeleri arasında, Lüks konutlardan oluşan Marinera Çeşme projesi, 1533 konuttan oluşan İzmir'de hayata geçirilen Yenitepe İzmir konut projesi, Başkent'te inşaa edilen ve oldukça ses getiren projelerinden biri olan Cubes Ankara projesinde hissedarlarından biri olan ve Kadıköy Fikirtepe'de kentsel dönüşüm projelerinden biri olan Yenitepe Kadıköy projesi şirketin son zamanlarda öne çıkan projeleri arasında bulunuyor.

Şirket, Konkordato haberi sonrasında henüz bir açıklamada bulunmadı.

Geçtiğimiz günlerde ise sektörde başka bir inşaa firması Ceylan İnşaat'ta Konkordato ilan ederek, mahkemece korumaya kavuşmuştu. Önümüzdeki günlerde yeni Konkordato haberlerinin sıkça duyulacağı gelen bilgiler arasında.