İGA'dan iş ilanları ile dolandırıcılık uyarısı

İGA havalimanları işletmeciliği özellikle İstanbul Havalimanı iş ilanlarına ilişkin dolandırıcılık uyarısında bulundu.

İGA'dan iş ilanları ile dolandırıcılık uyarısı
Editör: Hakan A.
21 Kasım 2018 - 10:25

İGA’dan kamuoyuna yapılan yazılı açıklama ile güvenlik personeli işe alım sürecinde yapılan dolandırıcılığa dikkat çekerek, gerekli savcılık soruşturmasının başlatıldığını açıkladı. Vtaandaşın sahte iş ilanlarına kanarak, para istendiğine vurgu yapılan açıklamada dolandırıcılık uyarısı yapıldı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 21 Kasım 2018 - İstanbul


İstanbul Havalimanı için güvenlik personeli iş ilanlarında dolandırıcılıklara dikkat çeken bir açıklamada bulundu.

Konuyla ilgili İGA tarafından yapılan açıklamada, "Son dönemde anlık sohbet ve çeşitli sosyal medya platformlarından, İstanbul Havalimanı bünyesinde çalıştırılmak üzere; işe başlatma güvenceli iş başvurusu alındığına dair aslı bulunmayan paylaşımlar yapıldığı ve bu süreçte adaylardan ön kayıt adı altında para talep edildiği tespit edilmiştir.

29 Ekim 2018'de faaliyete giren İstanbul Havalimanı için Şubat 2018 itibariyle 3 bin 500 güvenlik personeli alınması için ilan açılmıştır. Bahsi geçen işe alım süreci, İGA Güvenlik Hizmetleri A.Ş.'nin Mecidiyeköy ve Avcılar mülakat ofislerinde, danışmanlık firmamız olan Mental HR - consultancy tarafından yürütülmektedir.

Başvurular igaport.com, kariyer.net ve Mental HR Consultancy danışmanlık firmamıza ait olan guvenlikistihdami.com web siteleri üzerinden alınmakta olup hiçbir ücret talep edilmemektedir.

Konu ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı'na intilkal ettirilmiş ve soruşturma başlatılmıştır. İGA, yapılan dolandırıcılık faaliyetinin bir daha yaşanmaması adına her türlü önlemi almıştır." ifadelerine yer verildi.

iga iş ilanları dolandırıcılık açıklaması

YORUMLAR

  • 0 Yorum