İhale açıldı! Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi çalışmaları için geri sayım...

Geçtiğimiz haftaya damga vuran Teknofest sonrasında bu kez Atatürk Havalimanı’nda Millet Bahçesi için tüm hazırlıklar başlarken, çalışmaların başlaması için geri sayım sürerken, binaların yıkımı için ihale açıldı.

İhale açıldı! Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi çalışmaları için geri sayım...
Editor: Hakan A.
25 Eylül 2019 - 08:24

İstanbul Üçüncü Havalimanı ile yeni havalimanına kavuşurken, misyonunu tamamlayan uzun yıllardır İstanbul'un tüm hava yükünü taşıyan Atatürk Havalimanı, Millet Bahçesi'ne dönüştürülmesine başlanıyor. 

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi  - 25 Eylül 2019 - İstanbul


Geçtiğimiz hafta yapılan etkinlikle gündeme damga vuran Teknofest sayesinde bir milyondan fazla insan son kez Atatürk Havalimanı içersinde bir etkinlik izlemiş oldu. Devasa Havalimanı için şimdi Millet Bahçesi projesi için düğmeye basıldı. Atatürk Havalimanı apronunda faaliyetleri sona eren tesislerin ve binaların yıkılması amacıyla ihaleye çıkıldığı bildirildi.

İstanbul Havalimanı'nın önemli kısmının tamamlanması sonrasında 7 Nisan tarihi itibariyle de, Atatürk Havalimanı tarifeli ve tarifesiz iç ve dış hat ticari yolcu taşımacılığına yönelik seferlere kapatılmıştı.

Yapımı planlanan dev Millet Bahçesi sayesinde 25 bin ağaç dikilerek yeşillendirilecek olan dev havalimanı tamamlandığında bahçeler ve kıraathaneler, atölyeler, yürüyüş ve bisiklet yolları gibi etkinlik alanları ile Millet Bahçesi olarak vatandaşa hizmet verecek.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'na bağlı Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü (DHMİ), İstanbul Atatürk Havalimanı apronunda faaliyetleri sona eren tesislerin ve binaların yıkım işine ait ihaleye çıktı. İhale 08 Ekim 2019 Salı günü saat 14:30' da İstanbul Atatürk Havalimanı Başmüdürlüğünde yapılacak.

atatürk havalimanı millet bahçesi ihale

Atatürk Havalimanı halen, müstakil kargo, bakım/onarım, genel havacılık, hava taksi, iş uçuşları, devlet uçakları ile yapılan uçuşlar ve otoritenin uygun göreceği trafiklerce kullanımı sürüyor.