İki Milli park için sınır değişikliği

Türkiye'nin iki önemli milli parkının sınırları değiştirildi. Kızıldağ Milli Parkı ile Beyşehir Gölü Milli Parkı Sınırları sil baştan değiştirildi.

İki Milli park için sınır değişikliği
Editor: Hakan A.
27 Kasım 2018 - 07:45

Türkiye'nin iki büyük Milli Parkı için önemli bir karar alınarak sınırları genişletilerek önemli bir değişiklik yapıldı. Konuyla ilgili sınır genişliği detayları bu sabah Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürülüğe girdi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 27 Kasım 2018 - İstanbul


Kızıldağ Milli Parkı ile Beyşehir Gölü Milli Parkı ile alakalı sınırlarının büyütülmesi ve değiştirilmesi ile alakalı önemli bir değişiklik yapıldı. İki dev Milli Park için sınırlar değiştirildi.

Konuyla ilgili edinilen bilgiye göre, Kızıldağ Milli Parkı ile Beyşehir Gölü Milli Parkı Sınırlarının Haritalar ile Koordinat Listelerinde Gösterildiği Şekilde Değiştirilmesi Hakkında Karar (Karar Sayısı: 378) Resmi Gazete'de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzası ile 27 Kaısm tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan ilgili kararın tüm ayrıntıları ve koordinatları değiştirilen krokilerin ayrıntılarını incelemek için tıklayın.