İkinci el konut alacaklara en düşük ev kredisi faizi sunan kamu bankası hangisi?

İkinci el konut alacaklara en düşük ev kredisi faizi sunan kamu bankası hangisi?

Konut kredisi ile ev almayı düşünenler için faiz oranları büyük önem kazanıyor. Özellikle faiz indirimleri sürerken hangi bankadan kredi kullanacağını düşünenler için 2020 Şubat ayında en düşük kredi faizi uygulayan devlet bankasını sizler için araştırdık.

Editor: Hakan A.
16 Şubat 2020 - 13:48

Konut kredisi faiz oranları indirimleri sayesinde ev satışlarında ciddi yükselişler sürerken, vatandaş en düşük kredi faizini bulmak için araştırmalarını sürdürüyor. Bu haberimizde kamu bankaları arasında en düşük faiz oranını sunan bankayı sizler için araştırarak, oranlarını yazdık.

Emlak Pencerem / Konut Kredisi Haberleri  - 16 Şubat 2020 - İstanbul


Ev hayali kuranlar, ince hesap yapanlar, banka banka dolaşanları yakından ilgilendiren konut kredisi faiz oranlarına ilişkin en düşük kredi faizi uygulayan kamu bankasını siz değerli okuyucularımız için araştırdık. 2020 yılı için konut kredisi faizleri ne durumda sorusuna en güzel yanıt, düşüş devam ediyor olacaktır. Bankalar kredi faiz oranlarını düşürmeye devam ederken, Merkez Bankası üzerinden yeni bir faiz indirimi dalgası da bekleniyor.

Diğer taraftan konut almak, uzun süredir belirlediği evi satın almak isteyen vatandaş ise en düşük konut kredisi faiz oranını bulmak istiyor. Sıfır konut almak isteyenler için kredi faiz oranları neredeyse oturmuş durumda. Üç kamu bankası ve katılım bankaları 0.79 oranında sıfır ev kredisi kullandırıyor. Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbankası gibi kamu bankaları ile Ziraat Katılım bankası 0.79 oranında konut kredisi faiz oranı ile anlaşmalı inşaat firmalarının konutları için kredi kullandırıyor. Alacağınız ev sıfır değilde ikinci el konut ise o zaman durum değişiyor.

2020 yılı ile birlikte düşüşünü hızlandıran konut kredisi faizleri ikinci el konut alımında yüzde 1'in altına inmişti. Kamu bankalarının cesur davranımları ile 0.99 oranında konut kredisi faiz oranı kullanılarak ikinci el ev alımında bu bankaların  kredi imkanını vatandaş kullanabiliyor.

Peki en güncel, en düşük konut kredisi faiz oranı hangi kamu bankasında? 


Kamu bankaları sayesinde uygun şart ve koşullarda ikinci el bir ev için kredi alınabiliyor. Kamu bankaları arasında en cazip seçenek ise Vakıfbank gibi görünüyor. İklinci el konutta kredi fırsatı sunan kamu bankaları arasında en düşük faiz oranları Vakıfbank tarafından veriliyor.  Ziraat Bankası ve HalkBank %0.99, VakıfBank ise %0.93 faizle ikinci el konuta kredi sağlıyor. 

VakıfBank SarıPanjur 16 Şubat 2020 konut kredisi faiz oranı (ikinci el konutlar için) 0.93 olarak hesaplanıyor.

İşte Vakıfbank konut kredisi faiz oranı 0.93 ile ev almak isteyenler için hesaplama;

Vakıfbank Sarıpanjur Konut Kredisi Faiz Oranı Tablosu

Kredi AdıVadeKredi LimitiFaiz Oranı (Aylık)***Kredi Tahsis Ücreti
SarıPanjur Konut Kredisi Paketi03-180 Ay10.000-1.500.000 TL%0.93Kredi Tutarı Üzerinden %0.5

Vakıfbank Sarıpanjur Konut Kredisi Faiz Maliyet Tablosu

SarıPanjur Konut Kredisi PaketiAlınacak Ücretler (TL)*Maliyet Oranları (%) **
Kredi TutarıVade (Ay)Faiz Oranı (Aylık)***Kredi Tahsis ÜcretiEkspertiz ÜcretiAylık Toplam**Yıllık Toplam**
100.000TL120% 0.93Kredi Tutarı Üzerinden % 0.51.100 TL%0.9630%12.1873
*100.000 TL kredi için alınacak ücretler; kredi tutarı üzerinden %0.5 kredi tahsis ücreti ve 1.100 TL ekspertiz avans ücreti olarak alınıp gerçekleşen fatura bedeli kadar tahsilat yapılmaktadır.
**Aylık ve yıllık toplam maliyet oranlarına kredi için tahsil edilen kredi tahsis ücreti, ekspertiz ücreti, faiz ve vergiler dahildir. Konut sigortası ,DASK prim tutarı konutun lokasyonu ve m² gibi kriterlere göre değişiklik göstermekte olup, konut paket, DASK ve hayat sigortası maliyet hesaplamasına dahil edilmemiştir. Toplam maliyet oranları örnek vade ve örnek tutar üzerinden hesaplanmıştır.
***SarıPanjur Konut Kredisi Paketi faiz oranı, VakıfBank kredi kartı, ek hesap, otomatik ödeme talimatı, Kredili Hayat Sigortası, DASK, Konut Paket Sigortası, Halden Anlayan Paket, Cankurtaran Sigortası ve mobil/internet bankacılık hizmetleri tanımlanan müşterilerimiz yararlanacaktır. Kampanya faiz oranı; Halden Anlayan Paket , Cankurtaran Sigorta ürünü ve diğer çapraz ürünler dahilinde hesaplanmıştır. Yıllık Maliyet oranına ilgili ürünler ve sigortalar dahil değildir. Sigorta ya da çapraz ürün türü ve maliyeti teminata göre değişiklik gösterebilir. Detaylı bilgi şubelerden edinilebilecektir.

Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Hatice Kolçak'ı takip etmek için Tıklayın.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Linkedin sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

Pinterest sayfamızı takip etmek için Tıklayın.