İLBANK, 5 ildeki toplam 37 taşınmazı açık artırma ile satacak

İller Bankası A.Ş. (İLBANK) 5 ilde mülkiyetindeki toplam 37 gayrimenkul için açık artırma düzenleyecek. Yatırımcıya peşin ve vadeli olarak satılacak taşınmazlarda peşin alımlarda yüzde 20 indirim uygulanacak. İLBANK gayrimenkul satış ihalesine ilişkin ayrıntılar haberimizde.

İLBANK, 5 ildeki toplam 37 taşınmazı açık artırma ile satacak
Editör: Hakan A.
31 Ekim 2018 - 14:21
İlbank'tan yatırımcılara fırsat. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde bulunan İller Bankası AŞ (İLBANK) mülkiyetinde bulunan 5 ildeki 37 gayrimenkul için 1 Kasım 2018 tarihinde açık artırma düzenleyecek.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 31 Ekim 2018 - İstanbul


İller Bankası AŞ (İLBANK) tarafından mülkiyetindeki gayrimenkullerin satışına devam ediliyor. İlbank, 5 ilde mülkiyetinde bulunan toplam 37 taşınmaz için açık artırma yoluyla satış düzenliyor. 

İLBANK tarafından satışa çıkarılacak gayrimenkulleri almak isteyen yatırımcılar peşin ve vadeli seçeneklerle yatırım yapabilecekler. Peşin ödemeli satışlarda, satış bedelleri üzerinden yüzde 20 oranında indirim uygulanacak. Vadeli satışlarda ise toplam satış bedelinin yüzde 25'i peşin, kalanı aylık taksitler halinde 24 ayda ödenebilecek.


Ödemelerde 1 Ocak-30 Haziran arası birinci altı ay, 1 Temmuz-31 Aralık arası ise ikinci altı aylık dönem olarak kabul edilecek.

Öte yandan taşınmaz, açık artırmada en yüksek bedeli teklif eden istekliye ihale edilecek. Taşınmaz için en yüksek teklifi veren isteklinin şartname hükümleri doğrultusunda yükümlülüklerini yerine getirmemesi halinde ise İLBANK, söz konusu taşınmazı en yüksek 2. teklif sahibine ihale edebilecek.

Şartnamede istenen evraklar ve geçici teminat mektupları, en geç 1 Kasım saat 12.30'a kadar İLBANK yetkililerine teslim edilebilecek. İhale öncesi iş ve işlemlerin tamamlanması ve ihalenin saatinde gerçekleştirilebilmesi için isteklilerin ihale saatinden bir saat önce ihalenin yapılacağı adreste hazır bulunması gerekecek.

Buna göre, ilk taksitin başladığı aydan, 2019'un Temmuz ayına kadar olan taksitler sabit tutulacak. Her altı aylık dönem başında ise o dönemde geçerli olacak taksit miktarları, bir önceki altı aylık Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE) artış oranlarına göre yeniden hesaplanacak.

Gayrimenkul satışına ilişkin ihaleler, 1 Kasım 2018'de saat 14.00'te, İller Bankası AŞ'nin Kızılırmak Mahallesi Ufuk Üniversitesi Caddesi No:12 Çukurambar/Çankaya/Ankara adresinde gerçekleştirecek. Söz konusu ihalelere ait Teklif Alma Şartnamesi ve taşınmazlarla ilgili bilgilere "www.ilbank.gov.tr" adresinden ulaşılabilecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum