İmar Barışı başvurularında en son rakamlar

İmar barışı başvuru süreci devam ederken, Erzurum'da bir dizi temaslar gerçekleştiren Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum İmar Barışı ile alakalı en son rakamlarını açıkladı.

İmar Barışı başvurularında en son rakamlar
Editor: Hakan A.
09 Aralık 2018 - 11:09

İmar Barışı başvurularında süreçte geri sayım hızla devam ediyor. Bu kapsamda başvuruların yapıldığı İmar Barışı çerçevesinde şimdiye kadar İmar Affına dahil olan bina sayısı ve Hazine kasasına giren en son rakamları Bakan Kurum açıkladı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 9 Aralık 2018 - İstanbul


1 Ocak 2019 tarihi itibariyle İmar Barışı başvurularının sona erecek olması nedeniyle Bakan Kurum'dan önemli açıklamalar geldi. Başladığı günden bugüne kadar en son İmar Barışı rakamlarını paylaşan Bakan Kurumö'dan son gün uyarısı geldi.

Erzurum ziyaretinde gazeteciler tarafından soruları yanıtlayan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İmar Barışı sürecinin Aralık sonuna kadar süreceğini hatırlattı.

Erzurum ilini ziyaret eden Bakan Kurum, "Çifte Minareli Medrese, Üç Kümbetler, Ulu Cami gibi tarihi yapıları da içine alan Millet Bahçesi ve Kale Yolu Kültür Projesi ile tarihin, kültürün ve doğal güzelliklerin öne çıktığı çok güzel bir alanı Erzurum'a kazandıracak, tarihi ve bugünü buluşturacağız. Tarihi ve kültürel zenginlikleriyle gönlümüzü bir kez daha fetheden Erzurum'u geliştirmek, güzelleştirmek adına yapılacak tüm çalışmaların destekçisiyiz." dedi.

Bakan Kurum en son İmar Barışı rakamlarını açıkladı

Türkiye genelinde milyonlarca yapıyı ilgilendiren İmar Barışı sürecinde başvurular ve bu başvurulardan elde edilen gelirlerle alakalı bilgi veren Bakan Kurum, "İmar barışı 31 Aralık 2017 tarihine kadar yapılmış yapıları içeriyor. Bu noktada belediye başkanlarımızı, valilerimizi uyarıyoruz, bu tarihten sonra yapılan yapıların hiçbir şekilde kayda alınmaması ve imar barışına dahil edilmemesi noktasında takipçi oluyoruz, buna ilişkin bakanlık denetim birimlerimiz de sahada gerekli incelemeleri yapıyor. İmar Barışı kapsamında bizlerin beklentisi 14 milyon vatandaşımızın bu süreçten faydalanması. Şu ana kadar imar barışına başvuru sayısı 9 milyona yaklaştı, aralık sonuna kadar devam edecek, inşallah 10 milyon seviyelerine gelip aşacaktır diye düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.