İmar Barışı e-Devlet üzerinden yapılabilecek

Yapı Kayıt Belgesi müracatları için e-Devlet üzerinden yapılabileceğini söyleyen Bakan Özhaseki, İmar Barışı sürecine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

İmar Barışı e-Devlet üzerinden yapılabilecek
Editör: Hakan A.
05 Haziran 2018 - 15:03

İmar affı, imar barışı 2018 çalışmalarında son viraja girildi! Cuma günü çıkacak olan İmar Barışı ile alakalı Bakan Özhaseki önemli detayları paylaştı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, "imar barışı" olarak adlandırılan Yapı Kayıt Belgesi müracaatlarının e-Devlet üzerinden kolaylıkla yapılabileceğini açıkladı.

Bakan Özhaseki açıklamasında, "Kavgaları bitirecek, bir taraftan da ekonomik bir değer haline  getirecek bir yasayla baş başayız. Onun yönetmelikleri bugün yayınlanıyor.  İnşallah cuma gününden itibaren müracaatları almaya başlayacağız. Vatandaş  bankadan kredi alacaksa o fabrikasını teminat olarak gösteremiyor, ruhsatsız  çünkü. Kat mülkiyetine geçmediği için vatandaş evini bankalarda icabında teminat  göstererek, kredi vesaire alamıyor ya da değeri düşük oluyor, arsa gözüküyor.  Sonra buna elektrik, su, doğalgaz bağlanamıyor. Bağlayan belediye başkanı hapse  giriyor. Burada da büyük kavga var. Vatandaşa davalar açılıyor, mahkemelere  gidiyor. Milyonlarca insan mahkemelik" diye konuştu.

İmar Barışı Müracaatları e-Devlet üzerinden yapılabilecek

Yapı Kayıt Belgesi müracaatlarının e-Devlet üzerinden yapılabileceğini de belirten Özhaseki ayrıca "(İmar barışı) Burada yalan yanlış bir beyan varsa, yarın  resmi işlemler başladığında başa bela olur. O işlem geçersiz hale gelir." uyarısında da bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum