İmar Barışı süresi uzatılıyor!

Günün sıcak gelişmesi Bakanlık kaynaklarından geldi... İmar Barışı ile alakalı başvuru sürecinin uzatılacağı gelen son dakika bilgileri arasında. Peki İmar Barışı son başvuru tarihi ne kadar uzatıldı? İşte ayrıntılar...

İmar Barışı süresi uzatılıyor!
Editor: Hakan A.
27 Ekim 2018 - 13:27

Milyonların beklediği İmar barışı başvuru sürecine ilişkin önemli haber biraz önce Bakanlık kaynakları tarafından açıklandı. 31 Ekim tarihinde sona ermesi planlanan İmar Barışı başvuruları için süre uzatılıyor. İşte İmar Barışı sürecine ilişkin son dakika haberin ayrıntıları.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 27 Ekim 2018 - İstanbul


16 Milyon civarında bir yapı stoğunu etkileyen İmar barışı müracatları büyük bir hızla devame diyor. 31 Ekim son başvuru tarihi olarak açıklanan İmar Barışı süresi uzatılıyor. Şimdiye kadar ise yapılan müracatların 7 milyon seviyesine geldiği açıklanmıştı. Son günlerde sürenin daralmasından ötürü Belediyelerde büyük bir yoğunluk yaşanıyorddu. Sıcak haber ise az önce geldi. 

Çevre ve Şehircilik Bakanı murat Kurum'un değerlendireceğiz dediği İmar barışı süresi uzatılıyor. Konuyla ilgili edinilen bilgiye göre, 31 Ekim tarihinde son bulacağı açıklanan başvuru sürecinin 31 Aralık tarihine kadar uzatılacağı ifade edildi. İmar Barışı için müracatların 31 Aralık tarihine kadar yıl sonuna kadar yapılabileceği kaydedildi.

Bakanlık kaynakları tarafından verilen bilgiler bu yönde. Henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Bakanlık kısa süre içerisinde İmar Barışı sürecine ilişkin yeni bir açıklama yapacağı kaydedildi.

Buna göre İmar barışı başvurusu yapacaklar için son müracat tarihi 31 Aralık 2018 olarak belirlenecek.