İmar Barışı Yapı Kayıt Belgesi bedelini ödemeyenlere son uyarı

Türkiye genelinde başlatılan İmar Barışı sürecinde Yapı Kayıt Belgesi alarak ücretlerini ödemeyenler için son günler. 10 gün içinde İmar Barışından faydalanan ve ödemelerini yapmayanlara uyarı!

İmar Barışı Yapı Kayıt Belgesi bedelini ödemeyenlere son uyarı
Editör: Hakan A.
21 Aralık 2019 - 10:35 - Güncelleme: 21 Aralık 2019 - 10:38

Bakanlık tarafından Türkiye genelinde başlatılan İmar Barışı sürecinde Yapı Kayıt Belgesi alan ve halen ödemelerini gerçekleştirmeyenler için son günlere girildi. Bakanlık, Yapı Kayıt Belgesi alan vatandaşları uyardı!

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi  - 21 Aralık 2019 - İstanbul


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı (ÇŞB) tarafından yurt genelinde İmar Barışı sürecinde sona gelindiğini hatırlattı. 

Konuyla alakalı Bakanlık açıklamasında, 31 Aralık 2017'den önce yapılmış, ruhsatsız ya da ruhsata aykırı yapıların imar ve iskan sorununun çözülmesi kapsamında imar barışı süreci tamamlanmak üzere. Süreç 31 Aralık günü tamamlanmış olacak.İmar Barışı sürecnden faydalanarak Yapı Kayıt Belgesi alan hak sahipleri, ücretlerinin ilk kısmını daha önce ödemişlerdi. Kalan kısmı için ödemeler ise 31 Aralık gecesi sona erecek. 

Yapı Kayıt Belgesi ödemeleri kapsamında, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, verilen sürede son 10 güne girildiğinin altını çizerek, "Vatandaşlarımızı, hak kaybı yaşamamaları için bir an önce ödemelerini tamamlamaya ve belgelerini almaya davet ediyoruz." çağrısında bulundu.

İmar barışından bugüne kadar 7 milyon 450 bin 578 bağımsız birim yararlandı ve başvuru sahipleri tarafından 24 milyar 190 milyon 266 bin lira ödeme yapıldı.

İmar barışından en fazla faydalanan illere bakıldığında ise üç büyük kent başı çekiyor. Buna göre 1 milyon 87 bin 963 bağımsız birimle İstanbul birinci durumda. İstanbul'u 672 bin 211 ile İzmir, 361 bin 85 ile Ankara, 349 bin 375 ile Antalya, 303 bin 249 bağımsız birimle de Muğla takip ediyor.

Sosyal medya hesalarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum