İnanç Kabadayı, yabancıya konut satışlarını değerlendirdi

Konut satışlarında yaşanan düşüş Kasım 2018'de devame derken, yabancıya konut satışında yükseliş ise devam ediyor. Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı H. İnanç Kabadayı, konut kredisi faiz indirimleri ile yabancı ülke vatandaşlarına yapılan konut satışlarına ilişkin açıklamada bulundu.

İnanç Kabadayı, yabancıya konut satışlarını değerlendirdi
Editor: Hakan A.
21 Aralık 2018 - 17:13

TÜİK'in açıkladığı Kasımj ayına ilişkin konut satış verilerinin yankıları sürmeye devame diyor. Sektör temsilcileri yabancıya konut satışından memnun. 

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 21 Aralık 2018 - İstanbul


2018 yılı Kasım ayında TÜİK tarafından açıklanan konut satış rakamlarında öne çıkan yabancıya konut satışı yükselişini sürdürüyor.

Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı H. İnanç Kabadayı TÜİK tarafından açıklanan Kasım 2018 konut satışlarına ilişkin yabancılara yapılan satışlarla alakalı olarak değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye’nin jeopolitik konumu, iklim açısından sunduğu avantajlar ve ferah yaşam imkânı bir yana vatandaşlık hakkı da yabancıların konut edinmesi için büyük bir avantaj getirdiğini söyleyen Kabadayı, "Kasım ayı konut satışlarına baktığımız zaman yabancıların, ülkemize olan ilgisinin her geçen ay arttığını gözlemleyebiliyoruz. Bu ay yabancılara yapılan satışın %117,1’lik artışı, yabancıların Türkiye’ye duyduğu güveni simgeliyor." dedi. 

Konut kredisi faizlerindeki indirimler önemli!

Özellikle kamu bankalarının konut kredi faizlerinde uyguladığı indirimler, KDV oranları ile tapu harçlarındaki iyileştirmeler doğrultusunda Aralık ayında gerçekleşecek satışlarla yılı, 1 milyon 300 bin civarı konut satış miktarı ile kapatılabileceğini söyleyen Kabadayı, "Gelecek yıl için yurt içinde konut satışını destekleyecek kampanyalar ve iyileştirmelerin devamlılığının yanı sıra yabancı yatırımcının birikimini ülkemizde değerlendirmesini sağlayacak adımlara devam etmeli, ülkemizin sunduğu avantajları birinci elden yabancılara anlatmalıyız." ifadelerini kullandı.

Sosyal medya hesalarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.