İnanlar İnşaat`ın patronu Serdar İnan`dan...

İnanlar İnşaat`ın patronu Serdar İnan`dan iflas açıklaması

İnanlar İnşaat`ın iflas haberini böyle verdi... Ünlü iş adamı Serdar İnan`ın sahibi olduğu 53 senelik İnanlar İnşaat firması iflas mı etti? Serdar İnan hakkında çıkan iflas ve kaçtı haberleri için flaş açıklama yaptı.

İnanlar İnşaat`ın patronu Serdar İnan`dan iflas açıklaması
Editor: Hakan A.
16 Nisan 2018 - 07:51

İnşaat ve gayrimenkul sektörünün önemli şirketlerinden biri olan 53 yıllık İnanlar İnşaat ile alakalı sıcak gelişmeler yaşanıyor. İnanlar İnşaat iflas etti. Şirketin patronu Serdar İnan yurt dışında olduğunu açıkladı. İşte son dakika haberin ayrıntıları.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 16 Nisan 2018 - İstanbul

Bir dönem Türkiye'de önemli inşaat projeleri ve hayata geçirmek istedği mega projeleri ile adından sıkça bahsettiren önemli isimlerden biri olan İnanlar İnşaat şirketinin sahibi iş adamı Serdar İnan ile alakalı flaş gelişmeler yaşanıyor. Son günlerde iflas ve hakkında kaçtı söylentileri ile gündeme gelen, pek çok kişinin ulaşamadığı Serdar İnan, sosyal medya twitter hesabı üzerinden açıklama yaptı. 

Son günlerde iflas haberleri ile gündeme gelen İnanlar İnşaat firması 53 yıllık sektördeki geçmişi ile birlikte iflas bayrağını çekti. Şirket, özellikle 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında, bir müddet gözaltına alınan ve sonra serbest bırakılan Serdar İnan'ın daha sonraki süreçte bankalardan kredi sağlayamaması nedeniyle iflas ettiği açıklandı. Şirketin patronu ünlü iş adamı son bir yıldır yaşamını yurt dışında sürdürdüğünü paylaştı.

serdar inan iflas açıklaması

İnanlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Serdar İnan sosyal medya üzerinden twitter hesabından yazılı bir açıklama ile süreç hakkında gelinen son durum ve iddialara ilişkin açıklamada bulundu.

İnan açıklamasında, "1965 yılından beri Türkiye'de 220 kadar proje gerçekleştirmiş İnanlar şirketi maalesef çalışamaz hale gelmiş ve kapısına kilit vurmuştur. 53 senedir faaliyet gösteren, yılda 600 milyon TL cirosu ve 600 kadar çalışanı ile hep daha güzele gitmeyi kendisine ilke edinmiş şirketimizin kaderi 16 Ağustos 2016'da değişmiştir.

Hiçbir ilgim olmamasına rağmen FETÖ terör örgütüne üyelik ve mali ayağı olmak ithamı ile gözaltına alındım. 8 gün nezarethanede kaldım ve serbest bırakıldım. Bu 8 gün, 53 yıllık şirketimizi maddi manevi büyük bir yıkıma uğratmıştır.

O dönemde hiçbir suçum yokken, bazı kanallarda Eli kanlı terör örgütü üyesi Serdar İnan olarak tariflendim, haksız isnadsız şekilde yargısız infaza uğratıldım. 

Sapla samanın karıştığı bu ortamda, bir sene önce yurtdışıuna çıkmak zorunda kaldım, şirketimi uzaktan yönetmeye çalıştım, belki hatalı kararlar aldım. BU terk ediş benim için kolay olmadı, hayallerimi, ideallerimi geçmişimi en önemlisi beni ben yapan değerlerimi arkamda bıraktım...

Şirketimiz hakkında en ufak bir soruşturma olmamasına rağmen dedikodu çarkı ve haksız mesnetsiz laflar, ben yurtdışında iken şirketimize zor günler yaşattı. Bankalar bu süreçte bir ileri bir geri hareket etti, devamlı limitleri kıstılar, fazla teminatları serbest bırakmadılar, birçok müşterimiz bu şüphe ve zanla bizden mal almnaktan vazgeçtiler. Bizler ise bu ortamda banka borçlarımızı ciddi miktarda azalttık. 

Süreç içinden çıkılmaz bir hal aldı, şirketimiz çalışan maaşlarına 53 yılda ilk defa bu aybaşı ödeyemez duruma geldi. Merkez ofis de çalışanlarımızın tazminatları ödensin diye bazı mallarımızı yok fiyatına sattık.

İnanlar'ın 150 milyon tl ödenmiş sermayesi vardır ve elindeki malların değeri bu zan olmaz ise yaklaşık 300 milyon değerindedir. Arabam, teknem dahil şirketin tüm varlıkları Türkiye'dedir. Tüm borçların nakit karşılığı 200 milyon olan, artı 100 milyon değerinde ki bir varlığı maalesef sevdiğim, uğruna şiirler yazdığım Türkiye'me gömdük.

Şirketimizin bu duruma düşmesi tamamen benim üzerimde ki zanla ve benimle alakalıdır. Şirketimizin hiçbir profesyonel çalışanının bu süreçte hatası yoktur. Eğer hata varsa benimdir. Tüm çalışma arkadaşlarım cansiperane çalışmıştır, bu sebeple hepsine teşekkür ederim.

Türkiye'deki şirketimizin mal varlığı rahatlıkla borçlarının kapanmasını sağlayacak seviyededir. Bu sebeple şirketimizin üzülerek iflasını istiyorum, ilgili resmi makamlardan ricam işlemlerin bu yönde yapılmasıdır, böylece hak sahipleri alacaklarını rahatlıkla alabileceklerdir" ifadeleriyle iflas sürecini yazılı olarak paylaştı. 

İşte o yazılı paylaşım;

inanlar inşaat serdar inan iflas açıklaması

YORUMLAR

  • 0 Yorum