İNDER’de Nazmi Durbakayım yeniden başkan seçildi

İNDER'de Nazmi Durbakayım yeniden başkan seçildi

İstanbul İnşaatçılar Derneği’nin (İNDER) gerçekleştirilen olağan genel kurulunda Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım yeniden başkan seçildi.

31 Mart 2017 - 10:00

İstanbul İnşaatçılar Derneği’nin (İNDER) gerçekleştirilen olağan genel kurulunda Nazmi Durbakayım şeniden başkan seçildi. 

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 30 Mart 2017 - İstanbul

Siyasi ve ekonomik olarak önemli bir viraja girildiği bir dönemde, İNDER'in Başkanlık dümeninde usta kaptan Durbakayım'ın yeniden kalması kararlaştırıldı.

İçinden geçtiğimiz dönemin çok hassas olduğunu belirten Nazmi Durbakayım, "inşaat sektörünün ekonomideki görevini başarılı bir şekilde yerine getirdiğini vurguladı. Başta Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olmak üzere Emlak Konut GYO, TOKİ ve sektördeki tüm oyuncuların üzerlerine düşen görevleri başarıyla yerine getirdiğinin altını çizen Durbakayım, konut üretimi ve satışında sağlanan istikrar oldukça önemli" dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın inşaat sektörüne verdiği büyük desteğin ve sektör sorunlarının çözümü için harcadığı çabayı çok sevindirici bulduklarını ifade eden Durbakayım “Bakanımıza sektörümüzde yaşanan sorunların çözümüne gösterdiği yoğun çabadan dolayı çok teşekkür ediyoruz. Türkiye’deki çarpık yapılaşmanın ortadan kaldırılmasına yönelik devam eden kentsel dönüşüm hamlesine kazandırdığı bu ivme, sektörümüzü en kısa zamanda düzlüğe çıkaracaktır. Fakat bizi en çok mutlu eden bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki’nin sorunların çözümüne yönelik yaklaşımıdır. Sektörle ilgili alınan her kararda ilgili sivil toplum kuruluşlarına, akademisyenlere ve yerel yönetimlere fikirlerini soran bakanımız, kalıcı ve doğru kararlar alarak herkesin duasını almaktadır” açıklamasını yaptı.

Başkan Nazmi Durbakayım’ın açılış konuşmasının ardından İNDER’in 2016 dönem hesapları ibra edildi. Genel Kurul’un son bölümünde ise katılan üyelerin seçimi doğrultusunda yeni yönetim kurulu oylama ile belirlendi.