ING 0,79 konut kredi faiz oranı ile ev sahibi yapacak

ING Bank konut kredisi faiz oranlarını 0,79'a çekti! Ev almak isteyenlerin banka arayışı sürerken, kredi vermek isteyen bankalar muslukları açtı ama herkese kredi yok...

ING 0,79 konut kredi faiz oranı ile ev sahibi yapacak
Editör: Hakan A.
04 Temmuz 2020 - 09:36
Türkiye genelinde konut satışlarında büyük bir patlama yaşanırken, kredili ev satışlarında yükseliş hızla sürüyor. Bankalar ise müşteri kapma yarışındı. Son olarak ING Bank 0,79 oran ile kredi veren bankalar arasına eklendi.

Emlak Pencerem / Konut Kredisi Haberleri  - 4 Temmuz 2020 - İstanbul


ING Bank konut kredisi faiz oranlarını 0,79 olarak duyurdu. Ev sahibi olmak isteyenlerin banka banka dolaştığı bu dönemde bankalar kredi faiz oranlarını erişilebilir seviyelere piyasa şartlarına göre uygulamaya devam ediyor. Bu bankalar arasına ING Bank'ta girdi. ING Bank konut kredisi kullanmak isteyen müşterilerine 0,79 kredi faiz oranı seçeneğini sunmaya başladı.

Milyonlarca vatandaş ev sahibi olmak için başta konut projeleri olmak üzere, banka banka incelemelerini, bütçelerine en uygun konut ve konut kredisini bulabilmek için dolaşıyor. İnşaat sektörü başta olmak üzere, pek çok sektör hareket halinde. Müşteriler bir bankaya, bir ev gezmesine, mobilya veya tadilat işllerinde bütçesine uygun evi belirlemeye, kredi veren bankaya ulaşmaya çalışıyor. Bu süreçte kamu bankaları dışında pek çok özel banka kredi faizlerini indirdi. Kamu bankalarına yakın kredi faiz oranları belirlemeye çalışan özel bankalar 0,79 bandında konut kredisi kullandırmaya devam ediyor.


Müşterilerinden ipotek dışında kefil, ikinci ipotek gibi pek çok şey isteyen özel bankalar her kişiye kredi kullandırmıyor. Kredi puanlarının yüksek olması, gelirlerinin iyi olması gibi konuları ön planda tutarak kredi verirken ince eleyip sık dokuyor. Aynı şekilde kamu bankaları da müşterilerinden ekstra taleplerde bulunabiliyor. 

Kopnut kredisi kullanarak ev almak isteyenler ikinci el konut ve markalı sıfır konutlar için konut kredisi kullanabiliyor. ING Bank, ev almak isteyen müşterileri için konut kredisi faiz oranlarını 0,79 olarak açıkladı ve kredi başvurularını almaya devam ediyor.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum