İngilizlerle Türkiye tatili uzatıldı! Marmaris'te tatil sezonu uzadı...

Ünlü tur operatörleri ile sezonu uzatan imzaları atan Marmaris Belediyesi ve Marmaris Ticaret Odası (MTO) Marmaris'e tatil paketleri ve uçak seferleri düzenlemesi konusunda anlaşmaya vardı. İngilizler tatili resmen uzattı...

İngilizlerle Türkiye tatili uzatıldı! Marmaris'te tatil sezonu uzadı...
Editör: Hakan A.
29 Eylül 2020 - 08:06 - Güncelleme: 29 Eylül 2020 - 08:09
İngilizler Türkiye'de uygun şart ve koşullarda tatillerini yapmaya devam ederken, koronavirüs salgını nedeniyle üst düzey önemli tedbirleri sağlayan tatil beldeleri ile sağlık sistemi konusunda yapılan atılımlar Dünyaya büyük güven veriyor. Yapılan çalışmalar ise İngiliz turistler için cazibe halini sürdürüyor. Türkiye'nin en önemli tatil yörelerinden Marmaris ise Dünyanın ünlü tur operatörleri ile sezonu uzatma konusunda önemli bir anlaşmaya imza attı. 

 İngiltere'de dev tur operatörü ve hava yolu şirketleri arasında yer alan Jet2 ve Jet2holidays ile Marmaris'e tatil paketleri ve uçak seferleri düzenlemesi konusunda YDA Dalaman Havalimanı iş birliğine vararak yeni bir anlaşmayı imzaladı. Böylece İngilizlere sezon resmen uzatılmış oldu. Her sezon İngiliz akınına uğrayan Marmaris'te İngiltire vatandaşları sağlıklı tatillerini sürdürebilecekler.

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, MTO Başkanı Mutlu Ayhan, YDA Dalaman Havalimanı İşletmesi Yönetim Kurulu Üyesi Hamdi Güvenç, gösterdikleri yoğun çabaların meyvesini almaya başladı. Yapılan yazışmalar sonuç verdi ve İngiliz Tur operatörü ve hava yolu şirketi ile imza aşamasına gelinerek sezoun uzatılması konusunda karşılıklı anlaşmaya varıldı.

Konuyla alakalı MTO Başkanı Ayhan tarafından yapılan açıklamada, Türkiye'nin pandemi süresince pek çok Avrupa ülkesine göre daha başarılı çalışmalar yapması ve pandemi ile mücadelede elde edilen sonuçların turizme olumlu olarak yansıdığının altını çizdi.


İngiltere'nin 9 şehrinde Marmaris'in tanıtımının yapılması ve tatil tercihinde öne çıkması için çalışma yapılmasına karşılıklı olarak karar verdiklerini aktaran Ayhan, 'Kasım'ın 15'ine kadar ilçemizde İngiliz turistleri görmeyi bekliyoruz. Yapacağımız çalışma neticesinde talebin artması ile birlikte uçuş sayısını artırmayı, süreyi uzatmayı ve diğer operatörlerin de sürece dahil olmasını bekliyoruz. Önümüzdeki yıllarda da olumlu sonuçlarını göreceğimize inandığımız bu çalışma sayesinde Marmaris'te turizmin kış aylarına kadar uzayacağını düşünüyoruz.' ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum