İnşaat sektöründe KDV indirimi uygulaması için çağrı

İnşaat sektöründe KDV indirimi uygulaması için çağrı

KDV indirimine dair inşaat sektörünün önemli temsilcilerinden Mar Yapı İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Robert Varon, yaptığı açıklamada "İndirimin kalıcı hale gelmesi büyümeyi güçlendirecektir" dedi.

18 Ağustos 2017 - 10:23

Türkiye’nin lokomotif sektörü konumunda bulunan inşaat sektörünün ve hizmet ettiği 200 farklı iş kolunun faaliyetlerini aralıksız sürdürmesi için destek isteyen gayrimenkul uzmanları, eylülde sona erecek olan KDV indirimi süresinin uzatılmasını istedi. 

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 18 Ağustos 2017 - İstanbul

İnşaat sektörünü yakından ilgilendiren KDV indirimi uygulamasında sürenin uzatılmasını isteyen sektör temsilcileri ve uzmanlar; sektörün desteklenmesiyle hem ekonominin, hem sektörün, hem de vatandaşın kazanacağı konusunda ortak görüş bildirdi.

Konuyla alakalı değerlendirmelerde bulunan Mar Yapı İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Robert Varon, "İndirimin kalıcı hale gelmesi büyümeyi güçlendirecektir" dedi.

Varon açıklamasında, "Gayrimenkul sektörü ülkemizin en önemli sektörlerinden bir tanesi ve ekonomimizin büyümesinde de öncelikli bir role sahip. Sektörümüzde canlılığın devam etmesi adına devletimizin göstermiş olduğu katkıları çok faydalı buluyoruz ve devam etmesinin olumlu yansımalarının olacağına inanıyoruz. Elimizdeki son veriler de bu görüşlerimizi doğrular nitelikte. Bu nedenle KDV indirimi uygulamasının sene sonuna kadar devam etmesi, hatta kalıcı hale getirilmesi sektörün büyümesi açısından güçlendirici bir etken olacaktır." diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..