İnşaat sektörüne güven yüzde 56.6 oldu

TÜİK tarafından her ay açıklanan ve gayrimenkul sektörünü yakından ilgilendiren veriler açıklandı. İnşaat sektörüne ilişkin güven endeksi verileri belli oldu.

İnşaat sektörüne güven yüzde 56.6 oldu
Editor: Hakan A.
26 Kasım 2018 - 10:24

Türkiye'nin ekonomideki lokomotif sektörlerin başında gelen inşaat ve gayrimenkul sektörüne ilişkin önemli verilerin açıklanmasına devame diliyor. Sektörel güven endeksi verileri kapsamında gayrimenkul sektörünü yakından ilgilendiren en son rakamlar açıklandı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 26 Kasım 2018 - İstanbul

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafındna her ay açıklanan sektörel güven endeksi Kasım ayı istatistikleri açıklandı. Bu kapsamda İnşaat sektörü güven endeksi verileri de belli oldu. 

İnşaat sektörü güven endeksi 56,6 oldu

Mevsim etkilerinden arındırılmış inşaat sektörü güven endeksi bir önceki ayda 58,7 iken, Kasım ayında %3,5 oranında azalarak 56,6 oldu. İnşaat sektöründe bir önceki aya göre; alınan kayıtlı siparişlerin mevcut düzeyi ve toplam çalışan sayısı beklentisi endeksleri sırasıyla %5 ve %2,5 azalarak 45,4 ve 67,7 oldu.

Hizmet sektörü güven endeksi 79,8 oldu

Mevsim etkilerinden arındırılmış verilere göre Ekim ayında 75,7 iken, Kasım ayında %5,4 oranında artarak 79,8 oldu. 

Perakende ticaret sektörü güven endeksi 90,7 oldu

Mevsim etkilerinden arındırılmış perakende ticaret sektörü güven endeksi verilerine göre Kasım ayında %4,3 oranında artarak 90,7 oldu. 

Geçtiğimiz günlerde ise açıklanan inşaat maliyetlerine ilişkin en son verilerin ayrıntıları için tıklayın.