Reklamı Geç
Instagram canlı yayın akışları başlıyor (instagram live)

Instagram canlı yayın akışları başlıyor (instagram live)

[Instagram Live] Fotoğraf faylaşım platformu Instagram canlı yayınlara başlıyor. Milyonlarca fotoğrafın paylaşıldığı instagram, Facebook'un yolundan giderek canlı yayın akışlarını yayımlama kararı aldı.

22 Kasım 2016 - 09:43 - Güncelleme: 22 Kasım 2016 - 09:44

[instagram live] Bazı önemli ipuçları ile instagram canlı yayın özelliği nasıl kullanılacak sorusunun yanıtı haberimizde.  Dünya'nın en büyük fotoğraf paylaşım platformu, sosyal medyanın önemli ayaklarından biri olan instagram 2017'de kendisini geliştirmeye devam edecek gibi görünüyor. Zira sistemlerininde revizyona giden sosyal medya devi facebook ile benzer bir özellik olan canlı yayın akışlarına başlayacağını duyurması, instagram kullanıcılarını mutlu etti.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 22 Kasım 2016 - İstanbul

Sosyal medya devi Instagram, tıpkısının aynısı Periscope ve Facebook benzeri canlı yayın akışlarını ekranlara yansıtmaya başlayacağı haberi üzerine bizlerde, Instagram'ın yeni canlı yayın özelliğiyle ilgili bilmeniz gerekenlerden bazılarını haberimize taşıdık.

Haber ilk olarak geçtiğimiz günlerde ortaya çıktı ve Facebook Live ve Periscope gibi canlı yayın özelliğinin Instagram kullanıcılarına sunulacağı, kısa sürede devreye alacağı duyurulmuştu. Aslında en fazla merak edilen konulardan biri nasıl canlı yayın yapılacak, süre kısıtlaması olacak mı gibi bazı önemli teknik detaylar var. 

Konuya ilişkin açıklama ise, Uygulamanın yöneticileri tarafından yapıldı. Açıklamada, Instagram’ın Stories (Hikayeler) özelliği canlı video özelliğinin eklediği belirtildi.

Canlı yayın sonrası videolar ne olacak?

Instagram Stories’de tek buton ile canlı yayına geçebileceği ve kayıtlı sizi beğenen tüm takipçilere stories alanında “live” görünerek izlenme sağlanabileceği belirtildi.. Paylaşım bittiğinde ise bu yayın uygulamadan tamamen silineceği açıklanan önemli detaylar arasında.

Bir diğer yeni özellik ise, aynı Stories’te video yayınlar gibi, kullanıcının video kayıt yapmasına imkan tanıyor ancak yayın canlı yapılıyor. Videonun üzerinde küçük bir “Live/Canlı” ifadesi bulunacak. Canlı yayaın uygulaması kapsamında yorum yapmılması kalp ve emoji gönderilmesi serbest, tıpkı benzer uygulamalara sahip Periscope ve Facebook live gibi olacağı ifade ediliyor.

Şimdi milyonlarca Instagram kullanıcısı bu canlı yayın uygulamasını nasıl kullanacağı, ne tür canlı yayınların yapılacağı ve daha da önemlisi sadece fotoğraf yayınlayan bir sosyal medya fenomeni olan  instagram'ın bu sayede kitlesini arttırıp arttırmayacağı, yani başarılı olup olmayacağı en çok merak edilen konulardan diyebiliriz.

Bekleyip, kullanıp hep birlikte göreceğiz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..