İnternette indirim savaşları

e-ticaret siteleri peş peşe indirim fırsatları sundukları büyük indirimler olarak lanse edilen indirim savaşları resmen başladı.

İnternette indirim savaşları
Editör: Hakan A.
07 Kasım 2020 - 19:33 - Güncelleme: 07 Kasım 2020 - 19:35
İnternet üzerinde dev alışveriş siteleri indirim savaşına girdi. Hemen her sitede benzer ürünlerin satıldığı, aynı satıcının her sitede mağazasının bulunduğu milyonlarca ürün için indirim fırsatları Kasım boyunca devame decek.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 7 Kasım 2020 - İstanbul


Türkiye'nin en büyük e-ticaret siteleri Kasım ayı ile birlikte planlı bir şekilde indirim kampanyası başlattı. Ünlşü isimler ile çekilen reklam filmleri ile indirimleri duyuran internet siteleri, müşterilerine Kasım ayı boyunca indirimli ürün satacak.

Şu sıralar hangi kanalı açsanız karşınıza çıkan internet alışveriş sitelerinin reklamları dev cirolar bekliyor. İndirimli ürünleri satmaya başlayan web siteleri Kasım ayına özel olarak hazırlanan giyimden, gıdaya, elektronikten, mobilyaya sayısız ürün için indirim kampanyasının startını verdi.


PEK ÇOK KULLANICI İNDİRİMDEN ŞİKAYETÇİ

Ünlü alışveriş sitelerinden indirimli ürünleri satın almak isteyenler şu sıralar pek çok sorunla karşı karşıya kalıyor. Ürünlerde stok sorunu nedeniyle sipariş iptalleri yaşanabilirken, aylardır ürününü teslim alamayanlara kadar pek çok sorun yaşanabiliyor. Ünlü şikkayet sitesine ise hemen her gün şikayet yağıyor.

İşte 6-7 Kasım tarihlerinde yapılan bazı şikayetler

Serkan isimli müşteri; İndirime aldanıp T***** üzerinden ücretini ödeyip satın aldığım televizyon stok temin edilemedi yalanı ile iptal edildi. 

Kemal isimli müşteri; Ekimin ayının ilk haftası büyük indirim günlerinde TV ürünü olan A*** Superstar ayakkabısını büyük çabalar sonucunda aldım. Bakın 1 ay olacak ve ben burada şikayet yazıyorum neden çünkü hayali bir şey Ne ayakkabı var ne ses seda. 

Seda isimli müşteri; T**** güvencesi ile dolap üzerinden yaptığınız alışverişlerde %50 indirim kampanyası reklamları dönüp duruyor. Yine T**** üzerinden uygulama indirip üye olup bir ürünü almaya çalıştığımda ise indirim falan olmuyor.

Neslihan isimli müşteri; H****B**** Ürününü satın alırken 500 TL'ye 50 TL indirim olduğu yazıyor fakat ürünü alırken bu tutar düşmedi aradığımda ise stoklarla sınırlı bir indirim denildi madem sınırlıydı neden yazıyor.

Serra isimli müşteri; 5 Kasım saat 21:00 de başlatılan kampanya ve günlerdir yapılan c*** y***' lı reklamların sadece insanları aptal yerine koymaktan ibaret olduğunu ispatlamışlardır. 5 Kasım sabahı 2499 TL olan derin dondurucuyu sipariş verecekken sitede çıkan yalan reklamlardan dolayı vermedim ve inanarak saat 21:00 ı bekledim. Peki ne mi oldu? 200 TL daha ekleyerek sanki derin dondurucuya indirim yapmışlar gibi sitelerinde yayımladılar. İndirim olacak diye baktığım bir iki üründe daha aynı tezgahı gördüğümde, ülkece efsane kampanyalar adı altında efsane mağduriyetler yaşamayı üzülerek deneyimledim.

Çok daha fazlasını indirim savaşlarının başladığı Kasım ayı boyunca okumak, deneyimlemek, savaş sonrasında arkasında bıraktığı tüketici mağduriyetlerini görmek isteyenler ünlü şikayet sitesi üzerinden şikayetleri inceleyebilir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum