İSKİ'den flaş açıklama! İstanbul'un barajlarında kalan su seviyesi %35'lere dayandı

İstanbul'da barajların doluluk oranlarında düşüş devam ediyor. İstanbul'un su kaynakları barajlarda seviye yüzde 35'lere düştü.

İSKİ'den flaş açıklama! İstanbul'un barajlarında kalan su seviyesi %35'lere dayandı
Editör: Hakan A.
06 Ekim 2020 - 11:35 - Güncelleme: 06 Ekim 2020 - 11:36
Türkiye'nin en büyük nüfusa sahip ili, milyonların yaşadığı şehir İstanbul'da barajlarda yaşanan düşüş devam ediyor. İSKİ'nin en son açıkladığı rakamlara göre şehrin barajlarında doluluk oranları seviye kaybediyor. Kurak ve yağmursuz havalar nedeniyle barajlar su almıyor. Peki bu sabah itibariyle İstanbul'da barajlar ne durumda, doluluk seviyeleri hangi rakamlarda? İşte şehrin su kaynaklarına dair sond akika gelişmesi.

Emlak Pencerem / Güncel Haberleri - 6 Ekim 2020 - İstanbul


İstanbul Su ve Kanalizasyon İşdaresi (İSKİ) Megaşehrin su kaynakları ile alakalı günlük ölçüm ve tespitlerini sürdürüyor. Anlık olarak takip edilen İstanbul'daki mevcut barajlar her gün yakından izleniyor. Şehri besleyen barajların doluluk oranları günlük olarak kamuoyu ile paylaşılıyor. 

Bu kapsamda İSKİ, İstanbul barajlarının son doluluk rakamlarını açıkladı. Peki İstanbul'un ne kadar suyu kaldı, barajlarda son doluluk rakamları ne kadar oldu? İşte son ölçümler çerçevesinde İSKİ verilerine göre barajlarda kalan su seviyeleri.

5 Ekim 2020 tarihinde İstanbul'a verilen su miktarı: 3 milyon 113 bin metreküp
6 Ekim 2020 tarihi itibariyle içme suyu kaynaklarımızın doluluk oranı: %35,36


İSKİ tarafından anlık takip altında olan İstanbul barajlarına ilişkin grafikli bilgiler, kurumun internet sitesi üzerinden görülebilir. İSKİ'nin barajlara ilişkin tüm verilerine ulaşmak için buraya bakabilirsiniz.

İşte İstanbul'da şehri besleyen barajların son 15 günlük doluluk oranlarına ilişkin grafikli sunum.

iski istanbul barajları son 15 günlük veriler 6 ekim 2020

YORUMLAR

  • 0 Yorum