İSKİ, İstanbul'un kalan su miktarını açıkladı!

İstanbul'da barajlarda kalan su seviyeleri, sıcak geçen yaz ayı nedeniyle düşmeye devam ediyor. İSKİ, İstanbul barajları le alakalı kalan su miktarlarını açıkladı.

İSKİ, İstanbul'un kalan su miktarını açıkladı!
Editör: Hakan A.
06 Eylül 2020 - 09:25 - Güncelleme: 06 Eylül 2020 - 09:26
İstanbul barajlarında ne kadar su kaldı? Şehrin barajlarının son doluluk rakamları ne seviyede? İstanbul'da su sıkıntısı yaşanacak mı sorularını soran vatandaşın gönlünü rahatlatacak bilgileri paylaşan İSKİ; şehrin su kaynaklarının seviyelerini paylaştı.

Emlak Pencerem / Güncel Haberler - 6 Eylül 2020 - İstanbul


İSKİ Genel Müdürlüğü, İstanbul'u besleyen barajların, su kaynaklarının seviyelerini kontrol altında tutmak, şehrin su ihtiyacını gidermek amacıyla önlemlerini almaya devame diyor. Şehrin kalan suyu ise büyük merakla gün gün takip ediliyor.

İSKİ, İstanbul barajlarında kalan su seviyesini açıkladı


İstanbul'da barajlara yağmur yağmaması ve kurak geçen yaz sıcaklarının devam etmesi nedeniyle su tutulmasında güçlük çekiliyor. Barajlarda her gün seviye biraz daha düşüyor. Peki Megaşehiri besleyen barajlar ne kadar dolu?
  • 5 Eylül 2020 tarihinde İstanbul'a verilen su miktarı: 3 milyon 182 bin metreküp
  • 6 Eylül 2020 tarihi itibariyle içme suyu kaynaklarımızın doluluk oranı: %45,12

Yukarıda belirtilen su kaynaklarına ilişkin açıklanan son rakamlar İSKİ tarafından sosyal medya ve resmi web sitesi üzerinde paylaşılmıştır. İstanbul'da bulunan barajların son durumunu anlatan grafikli verileri görmek için İSKİ web sitesini buradan ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum