İŞKUR garantili YouTuber dönemi başlıyor

İŞKUR garantili YouTuber dönemi başlıyor

YouTuber olmak için İŞKUR ile işbirliğine giden Google, geleceğin YouTuber'larını yetiştirecek. YouTuber eğitimleri başladı. Youtube kanalları üzerinden aylık kazançlar 30 bin liraları buluyor. Peki nasıl YouTuber olunur? İşte o sorunun yeni cevabı İŞKUR...

19 Mayıs 2017 - 14:40

Türkiye'de azımsanmayacak kadar sosyal medya üzerinden para kazananlar var. Bunlardan en bilineni ise YouTuber'lık. Google'ın dünyanın en büyük video sosyal paylaşım sitesi YouTube.com üzerinden milyonlar köşeyi dönmek için akla hayale gelmeyecek farklılıklarla kanal açıyor, para kazanmak için tabiri caizse tırmalıyor... Tam da bu noktada Türkiye'nin iş ve işçi bulma platformu İŞKUR devreye giriyor.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 19 Mayıs 2017 - İstanbul

İŞKUR yeni dönemde YouTuber'lık eğitimlerine başlıyor. YouTuber olmak isteyenlerin ise yapmaları gereken oldukça basit. Google ve İŞKUR sosyal medya üzerinden nasıl devleşilebileceğine ilişkin bir işbirliğine giderek, YouTube üzerinden sınırsız para kazanma fırsatını eğitim alacaklara sunacak. Bu kapsamda işbirliği ile devreye alınan Türkiye İçin Dijital Dönüşüm Hareketi ile Google ve İŞKUR başarılı bir organizasyona imza attı. 

Türkiye İş ve İşçi Bulma Kurumu (İŞKUR) "Türkiye İçin Dijital Dönüşüm Hareketi" kapsamında gençlerin, girişimci adaylar dijital becerilerini geliştirmek adına dünya devi arama motoru Google'ın YouTube.com u için özel bir anlaşmaya imza attı.

Konuya ilişkin resmi açıklama ise  İŞKUR Genel Müdürü İsmet Köksal tarafından geldi. Google Türkiye Ofisi'yle yapılan toplantı ile dönüşüm hareketine ilişkin planlama yapıldığını söyleyen Köksal, "İlk etapta Bursa, Kayseri, Van, Gaziantep, Samsun ve Antalya'da başlayan eğitimlerle gençlere yeni iş olanaklarının yaratılması hedeflendi. bu kapsamda Google tarafından üniversitelerdeki irtibat noktaları aracılığıyla, girişimcilik eğitim programından yararlanan gençlere "dijital girişimcilik", "Nasıl YouTuber olunur?" eğitimleri verilecek." dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..