İsmet Yıldırım kimdir?

İsmet Yıldırım 31 Mart Yerel seçimlerinde AK PArti'den İstanbul Ümraniye Belediye Başkanı olarak seçilmiştir. İsmet Yıldırım özgeçmişi? İsmet Yıldırım kimdir?

İsmet Yıldırım kimdir?
Editor: Hatice Kolçak
02 Nisan 2019 - 13:12 - Güncelleme: 02 Nisan 2019 - 13:55

İsmet YILDIRIM, 1960 yılında, Ümraniye’de doğmuştur. İlk ve ortaokulu Ümraniye’de okumuş, liseyi Bakırköy’de bitirmiştir. 1982 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi’nden İnşaat Mühendisi unvanıyla mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından aile şirketinde müteahhitlik yaparak birçok konut ve tesisin yapımını gerçekleştirmiştir. Bu yıllar müteahhitliğin yanında çeşitli meslek kuruluşlarında ve sivil toplum örgütlerinde görev almıştır.

1999 yılında KİPTAŞ’a Genel Müdür olan İsmet YILDIRIM, görev süresi boyunca İstanbul’un çeşitli semtlerinde teknik donatı alanları, okulları, camileri ve çarşılarıyla modern şehirler kurmuş olup, bu şehirlerdeki konut sayısı 80 bine ulaşmıştır. 

Uzun yıllar üzerinde çalıştığı, proje ve bürokratik işlemlerin tamamlandığı tarihi ve kültürel “Süleymaniye Projesi’nin” inşasına da başlamış bulunmaktadır. Evli ve iki çocuk babası olan Yıldırım, İngilizce bilmektedir.

İsmet Yıldırım, 31 Mart Yerel seçimlerinde AK Parti'den İstanbul Ümraniye ilçesine Belediye Başkanı olarak seçilmiştir.