Isparta Merkez'de 5 Milyona Milli Emlak imarlı arsa satacak

Milli Emlak Isparta ilinde konut ve ticari imarlı 3236 metrekare büyüklüğünde arsa 5 Milyon 50 Bin TL bedelle ihale yöntemiyle satılacak.

Isparta Merkez'de 5 Milyona Milli Emlak imarlı arsa satacak
Editör: Hakan A.
24 Kasım 2020 - 15:25
Isparta Merkez'de Milli Emlak yeni bir arsa satışı için ihale duyurusu yapdı. Isparta Merkez'de ticaret + konut imarlı arsa 5 Miyon 50 Bin TL muhammen bedelle satılacak. İşte ihaleye dair ilk bilgiler.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 24 Kasım 2020 - İstanbul


Isparta ilinde Merkez ilçede Milli Emlak tarafından 3236 metrekare büyüklüğünde konut+ticari imarı olan bir arsa ihale yöntemiyle satışa çıkarıldı. Alternatif gayrimenkul satış modellerindne faydalanmak işsteyenler için Milli Emlak ihaleleri yakından takip ediliyor. Özellikle yatırımcı tarafından yeni bir gayrimenkul yatırımı yapacaklar mutlaka Milli Emlak'ın arsa ve gayrimenkul satışlarını yakından izliyor. Bu kapsamda Isparta ilinde merkez ilçesinde oldukça değerli bir arsa satışı için ihhale tarihi belirlendi.

Isparta Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden (Milli Emlak Müdürlüğü) tarafından 8 aralık tarihinde ihalede satılacak arsa ile alakalı ayrıntılar Resmi gazete'de duyuruldu. İlan detaylarında fiyat ve diğer bilgilere yer verildi.


Milli Emlak tarafından gerçekleştirilecek olan arsa satış ihalesi, Açık Teklif Usulü ile karşılarında
belirtilen tarih ve saatlerde Milli Emlak Müdürlüğünde toplanacak Komisyon huzurunda gerçekleştirilecek.

Hazineye ait taşınmazların satış ihale bedelleri, KDV ile diğer vergi, resim ve harçlardan müstesna ve 5 (beş) yıl süre ile emlak vergisinden muaftır. 


Satışı yapılacak taşınmaz mallara ait şartnameler mesai saatleri içerisinde Milli Emlak Müdürlüğünde ücretsiz olarak görülebilir.

Taşınmazların satış bedeli, talep edilmesi halinde 4706 sayılı Kanunun 5 inci maddesine göre satış bedelinin en az dörtte biri peşin, kalanı en fazla iki yılda ve 8 (sekiz) eşit taksitle, kanunî faizi ile birlikte ödenebilir.

ısparta merkez milli emlak arsa satış ihalesi 8 aralık 2020

YORUMLAR

  • 0 Yorum