İstanbul’a 2004’ten bu yana 35 Milyar Dolarlık yatırım...

İstanbul'a 2004'ten bu yana 35 Milyar Dolarlık yatırım yapıldı!

İBB Başkanı Topbaş, Moskova'da konuştu! İstanbul için göreve geldiğinden bu yana 35 Milyar Dolarlık yatırım yaptıklarını söyledi.

06 Temmuz 2017 - 15:49

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin’in davetlisi olarak Rusya'da bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, "Göreve geldiği 2004 yılından bu güne İstanbul’a yaptıkları yatırımlar toplamının 35 milyar dolar tutarında yatırım yapdlı" dedi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 6 Temmuz 2017 - İstanbul

Teknolojik gelişmelerin şehirde yaşayan insanların hayatlarını kolaylaştırma adına önemli imkanlar sunduğunu vurgulayan Başkan Topbaş, “Teknolojik gelişmelerin verdiği imkanlarla bizlerin akıllı şehirler kurma mecburiyetimiz var. Artık sayaçlara insanların bireysel olarak bakmaları mümkün değil. Büyüyen bir şehir var ve talepler çok fazla. Bundan dolayı da teknolojinin verdiği imkanlarla her şeyi yerinden çözme imkanına sahip oluyorsunuz. Biz İstanbul’da teknolojiyi çok iyi kullanabiliyor ve bunu da şehirde yaşayan insanlarımızın hayatlarını kolaylaştırması için onların hizmetine sunuyoruz” diye konuştu.

Göreve geldiği 2004 yılından bu güne İstanbul’a yaptıkları yatırımlar toplamının 35 milyar dolar olduğunu ve yaptıkları yatırımlarla birlikte İstanbul’a gelen ve İstanbul’da yaşayanların bu değişimi gördüklerini söyledi.

İstanbul’un göç almaması için Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) Başkanı olarak çevre illerin de gelişmesi için çalıştıklarını vurgulayan Başkan Topbaş konuşmasını şöyle bitirdi:

“İstanbul aynı zamanda önemli ulaşım yollarının merkezinde bulunuyor. Boğaz köprüleri, Avrasya Tüneli, araç tünelleri açıldı.  Kanal İstanbul Projesi ile de deniz ulaşımında önemli bir mesafe kat edeceğiz. İki gün önce de Sayın Başbakanımızla Kanal İstanbul yani İstanbul Boğazı gibi ikinci bir kanal açıyoruz İstanbul’a. 1.6 milyar metre küp alacağız oradan ve adalar oluşacak. Bu adalar turistik adalar, golf alanları haline gelecek. Yani şehirde daha büyük bir ekonomik hareketlilik, dünya ekonomisine katkı sunma adına çabalarımız var. Bunu yaparken de Türkiye Belediyeler (TBB) başkanı olarakta diğer şehirlerin gelişmesini istiyoruz ki göç almayalım.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..