İstanbul'a 6 yeni güneş enerji santrali daha

İBB tarafından İstanbul'da hayata geçirilen güneş enerji santrallerine yenilerinin eklenmesi için çalışmalar sürüyor.

İstanbul'a 6 yeni güneş enerji santrali daha
Editör: Hakan A.
19 Kasım 2018 - 08:32

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, güneş enerji santralleri ile ekonomiye destek vermeye, şehrin elektrik üretimine büyük ölçüde katkı sağlamaya ve  doğa dostu enerji üretimine devam ediyor. 

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 19 Kasım 2018 - İstanbul


İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından hayata geçirilen 5 farklı güneş enerji santralinde elde edilen başarı ile yeni enerji santralleri için düğmeye bastı. Çalışmalarını sürdüren İBB, Doğa dostu projelerin süreceğini açıkladı. 

Büyükşehir Belediyesi iştiraki İstanbul Enerji A.Ş Proje ve İş Geliştirme Şefi Ersin Aydın, konuyla ilgili yaptığı açıklamasında, “İkitelli’deki güneş enerji santralimiz İstanbul’un en yüksek kapasiteye sahip güneş enerji santrali konumunda. Burada yılda yaklaşık 2 buçuk milyon kilowat saatlik bir elektrik üretimi oluyor ve bu milli ekonomiye 1 milyon 200 bin liralık katkı sağlıyor. 15 bin metrekarelik bir alanda yürütüle projemiz, 7 bin 200 metrekare bir deponun üzerine yine aynı metrekare ölçülerde diğer deponun üzerinde kurumuş durumda. Üretilen enerji bin 10 hanenin elektrik enerji ihtiyacını karşılayacak kapasitede. Yılda 2 buçuk milyon kilowat saatlik bir elektrik üretimi oluyor. Bu da milli ekonomiye 1 milyon 200 bin liralık bir katkıda bulunuyor.  ön hazırlığını yaptığımız 6 adet enerji üretim santralimiz de var. Şu an hizmet veren 5 güneş enerji santralimizden 2 buçuk milyon kilowatt saatlik bir verimimiz oldu.” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum