İstanbul'a yağan yağmur yetmedi, barajlar boşalıyor! İşte İstanbul barajları son durum...

İstanbul için beklenen yağmurlar yeterli olmadı! Şehri besleyen İstanbul Barajları boşalıyor. İSKİ, barajların son doluluk oranlarını güncelledi.

İstanbul'a yağan yağmur yetmedi, barajlar boşalıyor! İşte İstanbul barajları son durum...
Editör: Hakan A.
10 Ekim 2020 - 09:33 - Güncelleme: 10 Ekim 2020 - 09:34
İstanbul'da beklenen yağmur yağışları yetersiz kalınca, barajların doluluk oranları nedeniyle endişeler sürüyor. İstanbul'da barajlar su kaybı yaşıyor. Şehri besleyen ana su kaynakları, barajlarda son durum güncellemesi yapıldı. Megaşehir İstanbul'da baraj doluluk oranları merakla takip edilirken, yağan son yağmurlar nedeniyle umutlananlar bu habere dikkat! İşte İstanbul'u besleyen su kaynaklarında son durum.

Emlak Pencerem / Güncel Haberleri - 10 Ekim 2020 - İstanbul


İstanbul'un her iki yakasında çok sayıda su kaynağı bulunuyor. Ancak kurak geçen, yağmur almayan barajlar nedeniyle su kaynaklarının kuruması endişesi günden güne artıyor. İstanbul'un Anadolu Yakası'nda yer alan ve en fazla su kaynağına sahip olan barajlar boşalıyor. Aynı şekilde şehrin Avrupa Yakası'nda durum benzer. İstanbul'un her iki yakasında baraj seviyeleri düşüyor.

İstanbul'a yağan yağmur yetersiz kaldı!

Hafta içerisinde yağan yağmur yetersiz kalınca, su tüketiminin maksimum seviyede arttığı İstanbul'da kalan su miktarı merakla izleniyor. Peki 10 Ekim Cumartesi sabahı barajlarda yapılan son ölçümlere göre ne kadar su kaldı, barajlar ne kadar dolu? İşte İSKİ tarafından güncellenen ve bu sabah açıklanan en son oranlar.

istanbul barajları doluluk oranları iski 10 ekim cumartesi güncel veriler

İSKİ son dakika baraj doluluk rakamlarını açıkladı.

9 Ekim 2020 tarihinde İstanbul'a verilen su miktarı: 2 milyon 798 bin metreküp
10 Ekim 2020 tarihi itibariyle içme suyu kaynaklarımızın doluluk oranı: %34,60


Şehirde milyonları besleyen kaynaklara ilişkin baraj doluluk oranları İSKİ tarafından hemen her gün güncelleniyor. İstanbul'da Anadolu ve Avrupa yakalarında bulunan barajların 15 günlük seviyeleri ile güncel grafikli baraj doluluk oranlarını idarenin resmi internet sitesinden inceleyebilirisniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum