Reklamı Geç
İstanbul Airport City’ye yatırım yağacak

İstanbul Airport City'ye yatırım yağacak

İstanbul'un 3.Havalimanı'nda işler yolunda. Dünya'da büyük yankı uyandıran Yeni Havalimanı projesinde yer alacak İstanbul Airport City'ye yabancı yatırım yağacak!

19 Mart 2017 - 08:28

İstanbul Yeni Havalimanı yabancının iştahını kabartmaya devam ederken, İGA İcra Kurulu Üyesi Mehmet Kalyoncu tarafından yapılan açıklamada, Airport City’nin, yabancı yatırımcıların dikkatini Türkiye’ye çekecek oldukça önemli bir proje olduğunu belirtti.
sürüyor. 

Yapımı büyük bir hızla devam eden mega projelerden, İstanbul'un yeni havalimanı, "3.Havalimanı" projesi kapsamında inşaat çalışmaları tam mesai sürdüğü dev yatırımda ana terminal binasında kaba inşaat ile alakalı inşa çalışmsında neredeyse her şey tamamlandı.

Türkiye'nin 2023 vizyonları arasında en önemlilerinden biri olan, Avrupa ülkelerini büyük bir rahatsızlığa uğratan İstanbul'un yeni havalimanı projesinde işler tam takır ilerliyor. Yaklaşık 90 miyonu geçecek bir yolcu kapasitesine sahip olacak dev yetırımın dünyanın önemli yabancı yatırımcılarının da ilgi odağı haline geldiği ifade ediliyor. 

İlk fazın inşaatının devam ettiği dev proje kapsamında 2018 yılının ilk çeyreği hedef alındı. İlk faz terminallerin ve alışveriş merkezlerinin devreye girmesiyle yeni havalimanı içinde yer alacak İstanbul Airport City ilk olarak MIPIM'de görücüye çıktı. Şimdiden projeye ilgi büyük.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan İGA Havalimanı İşletmesi A.Ş. İcra Kurulu Üyesi Mehmet Kalyoncu, "İstanbul Airport City'nin oteller, ofisler, alışveriş merkezleri, sosyal tesisler, hastaneler, okullar ve sergi olanaklarıyla yeşil, sürdürülebilir bir tasarıma sahip olacak" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..