İstanbul Arnavutköy'de tek seferde 82 eserin açılışı yapıldı

İstanbul'un hızla büyüyen ilçelerinden Arnavutköy'de toplam 82 eserin toplu açılış töreni Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımı ile gerçekleştirildi.

İstanbul Arnavutköy'de tek seferde 82 eserin açılışı yapıldı
Editor: Gökay Demirezen
24 Aralık 2018 - 07:50

İstanbul'un önemli bölgelerinden, İstanbul Havalimanı'nın bulunduğu, Kanal İstanbul projesinin geçtiği, Yavuz Sultan Selim Köprüsü bağlantı yollarının geçtiği Arnavutköy'de 82 eser daha hizmete girdi. Toplu açılış töreni ile 82 eser daha bölgeye kazandırıldı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 24 Aralık 2018 - İstanbul


İstanbul Arnavutköy’de toplamda 82 eser için düzenlenen toplu açılış töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve  Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Arnavutköy Belediyesi önünde düzenlenen törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, milletvekilleri, İstanbul AK Parti İl Başkanı Bayram Şenocak, Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda İstanbullu vatandaş hazır bulundu.

Yaşanmaz haldeki İstanbul'dan bugünlere...


Konuşmasında geçmiş yılları hatırlatan İstanbul'un eski haline değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "1994 yılında İstanbul'a büyükşehir belediye başkanı seçildiğimde, karşımda öyle bir manzara vardı ki inanın bana insan düşmanına bile böyle bir muameleyi reva görmez. O zaman buralarda doğal gaz var mıydı? Şimdi doğal gaz var. Mesele bu. Ayşe hanım evde hemen butona basıyor, mutfakta ocaklar yanıyor. Banyo aynı şekilde. Sıcak suya anında ulaşıyoruz. Kaloriferlerimiz aynı şekilde yanıyor. Haliç, adeta balçık haline dönüşmüştü. Gazeteler, maske dağıtıyordu. Ecdadın emaneti tarihi eserler, tarihi bölgeler kelimenin tam anlamıyla dökülüyordu. Bundan tam 20 yıl öncesine, CHP'nin İstanbul'da belediye başkanı olduğu zamanlara, Arnavutköy'ün belde olduğu zamanlara gidelim. Neydi buraların hali? Susuzluğun olduğu zamanları biliyorsunuz değil mi? Çöplerin dağlar gibi olduğu zamanları biliyorsunuz değil mi? Yolumuz var mıydı? Hatırlayın o günleri. Ama şimdi adeta otoyol gibi duble yollarımız var. Buralara, durup dururken gelmedik. Neden? Medeni olmak farklı bir şey ama ne yazık ki bunlar o belde dönemlerinde kaldılar. Bunlar anlamaz belediyecilikten. Bunlar bizim işimiz” dedi

Başkan Uysal: 126 Milyon Lira tutarında yatırım yapıldı...


 İstanbul Havalimanının Arnavutköy'de olduğunu hatırlatan Başkan Uysal, "Asrın projesi Kanal İstanbul bu ilçeden geçecek. Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Marmara Oto Yolu, ilçemizi Avrupa’dan Asya bağlıyor. Bu projelerle Arnavutköy’ün değeri her geçen gün artıyor. Arnavutköy’ü İstanbul’un merkezlerine bağlayacak 3 metro hattında çalışmalar devam ediyor. Gayrettepe, Halkalı ve Vezneciler’den gelecek üç büyük metro hattı ile Arnavutköy ulaşımda çağ atlayacak. Açılışını yaptığımız 82 eser ve gelecekte yapılacak yatırımlarla Arnavutköy, İstanbul’un en değerli ve en güzel ilçelerinden biri olacak. Bu yatırımlar arasında şehir parkı, yol, kavşak ve viyadükler, otopark ve kurban kesim tesisi var. Bu yatırımların toplam maliyeti 126 milyon TL" dedi.

istanbul arnavutköy toplu açılış töreni

Sosyal medya hesalarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.