İstanbul Arnavutköy ilçesine TOKİ 100 Bin sosyal konut projesi ile kaç konut yapılacak?

İstanbul Arnavutköy'e inşaa edilecek TOKİ 100 bin sosyal konutlar için detaylar belli oldu. Peki TOKİ tarafından İstanbul Arnavutköy sosyal konutları kaç adet olacak, başvurular nereye, nasıl yapılacak?

İstanbul Arnavutköy ilçesine TOKİ 100 Bin sosyal konut projesi ile kaç konut yapılacak?
Editör: Hakan A.
16 Aralık 2019 - 19:56 - Güncelleme: 18 Mart 2020 - 12:29
Türkiye'nin megakenti İstanbul Arnavutköy'de bugünlerde TOKİ tarafından her yıl 100 bin sosyal konut projesi kapsamında yapılacak olan konut projesi gündemde. İstanbul Arnavutköy ilçesinde TOKİ 100.000 sosyal konut kampanyası çerçevesinde yeni konutlar inşaa edilecek. Peki başvuruların başladığı Arnavutköy TOKİ sosyal konutları kaç adet olacak? İşte ayrıntılar....

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi  - 16 Aralık 2019 - İstanbul


Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Türkiye'nin 81 ilinde hayata geçireceği sosyal konutlar için hızlı biçimde düğmeye bastı. Özellikle dar gelirli vatandaşlar için, kira öder gibi ev sahibi olma imkanı sunan konut satış kampanyası başvuru süreci başladı. TOKİ 100 Bin sosyal konut projeleri kapsamında aslan payı İstanbul oldu. Türkiye genelinde en yüksek kotaya sahip olan İstanbul genelinde her iki yakada toplam 10 Bin adet sosyal konut projelendirilecek. O şanslı ilçelerinde başında ise Arnavutky ilçesi geliyor. Vatandaş ise İstanbul Arnavutköy TOKİ 100 Bin sosyal konut projesini merak ediyor. 

Türkiye'nin tamamında her ilde başvuruların başladığı TOKİ 100.000 sosyal konutlarına şimdiden büyük ilgi gösteriliyor. İstanbullular ise yapılacak konutları bir bir araştırmaya devame diyor. Google üzerinden sık sık Arnavutköy araması yapılıyor. İstanbul Arnavutköy ilçesinde hayata geçirilecek TOKİ sosyal konutlarının adresi belli oldu. Peki TOKİ Arnavutköy 100 Bin sosyal konut kampanyası kapsamında kaç adet konut satışa çıkarıldı?


TOKİ, her yıl 100.000 adet sosyal konut satışlarının ilkinin startını vererek başvuruları almaya başladı. 81 il genelinde ve bağlı ilçelerde 100 Bin sosyal konut projeleri satışa sunulmuş oldu. İstanbul Anadolu yakası ve Avrupa yakası'nda inşaa edilecek, satışa çıkarılan konutlar için başvuru süreci başlamış oldu. Süre 15 Ocak 2020'de sona erecek. Kira öder gibi ev sahibi olma fırsatı sunan dev sosyal konut kampanyası dahilinde, dar gelirli vatandaşlar, TOKİ 100 Bin sosyal konut projeleri ile İstanbul'da ev sahibi olabilecek.  

İstanbul Arnavutköy dahil olmak üzere, TOKİ tarafından 2020 yılı içinde çok sayıda konutun temelini atacak. İstanbul il genelinde toplam olarak 10 Bin adet sosyal konut TOKİ 100 Bin sosyal konut kapsamında satışa sunulurken, başvuruları alınmaya başlanmış durumda.
 

TOKİ Arnavutköy 2020, 2+1 konut kura sonuçları online (Canlı Yayını İzle)

 

TOKİ İstanbul Arnavutköy projesi dahil olmak üzere Hatice Kolçak'ın anlatımıyla "TOKİ 100 bin konut başvuruları başlıyor.. Nereye nasıl başvuru yapılacak?" ile alakalı ayrıntılarını içeren videosunu YouTube üzerinden izleyerek daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.. Videoyu izleyebilmek için tıklayın.


10 Bin adet sosyal konut İstanbul'un hangi ilçelerinde inşaa edilecek?

TOKİ 100 Bin sosyal konutları arasında İstanbul genelinde yapımı planlanan 10 Bin adet konut yer alıyor. 2020 sonuna kadar toplamda 10.000 konut inşaa edilerek hak sahiplerine teslim edilmesi öngörülüyor. Bu konutlar arasında Tuzla ilçesinde 5.750 adet, Arnavutköy ilçesinde 3.750 adet ve Başakşehir ilçesinde ise 500 adet konut olmak üzere toplam il genelinde 10 Bin adet sosyal konut başvurusu bugün itibariyle yapılabilecek. 

Arnavutköy ilçesinde hayata geçirilecek 3.750 adet konut ile birlikte İstanbul Havalimanı'na oldukça yakın bir konumda dev bir projeden ev sahibi olma hayali kuran vatandaşlar Ziraat Bankası şubelerine akın etmiş durumda. Arnavutköy TOKİ projesi kapsamında 2+1 daire seçeneği 2625 adet, 3+1 konut tipi ise 1125 adet olarak başvurular alınacak.

TOKİ 100 Bin sosyal konbut için bankaya ne kadar para yatırılacak?

Başvuru işlemleri yapılırken bankaya yatırılacak ücret belli oldu. Buna göre Zirat Bankası'na yapılacak başvurularda banka teminatı olarak ödenecek meblağ, 2+1 konutlar için; 500 TL, 3+1 konutlar için ise 1.000 TL başvuru bedeli ödenerek başvurunuz alınmış olacak.

TOKİ 100 Bin sosyal konut projesi kapsamında başvurular; 4 kategoride kabul edilecektir;

1. Kategori olan “Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri”
2. Kategori olan “En az %40 Engelli Vatandaşlar”
3. Kategori olan “Emekli Vatandaşlar”
4. Kategori olan “Diğer alıcı adayları”

100 Bin Sosyal Konut başvurusu yapacaklar Dikkat! İşte TOKİ 100 Bin konut için tüm şartlar ve ayrıntıları öğrenmek için tıklayın.

 

DAHA FAZLA AYRINTILI BİLGİ İÇİN:TOKİ Web Sayfası, www.toki.gov.tr ve Bilgi Hattı:444 86 54

Sosyal medya hesalarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.


YORUMLAR

  • 0 Yorum