İstanbul Ataşehir'de yeni imar değişikliği askıya çıktı

İstanbul'da Aataşehir ilçesinde oturanları yakından ilgilendiren yeni bir imar düzenlemesi İBB tarafından askıya çıkarıldı.

İstanbul Ataşehir'de yeni imar değişikliği askıya çıktı
Editör: Hakan A.
07 Aralık 2020 - 09:50 - Güncelleme: 07 Aralık 2020 - 16:00
İstanbul'un en önemli ilçelerinden biri olan Ataşehir'de yeni imar planları askıya çıktı. Ataşehir imar planı düzenlemesi İBB tarafından 30 gün süreyle askıda kalacak. Peki Ataşehir'de yapılan yeni imar değişikliği hangi mahalle ve semtleri kapsıyor?

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 7 Aralık 2020 - İstanbul


İstanbul Büyükşehir Belediyesi, imar Genel Müdürlüğü tarafından şehrin dev ilçesi Ataşehir için yeni imar sürecini başlattı. Ataşehir ile alakalı yapılan yeni düzenleme ile birlikte askıya çıkarılan yeni imar düzenlemesinin ayrıntıları belli oldu. 

Milyonların yaşadığı İstanbul'da pek çok ilçe için her ay yapılan yeni imar değişikliklerine bir yenisi daha eklendi. İBB, İmar işleri, şehrin Anadolu yakasında bazı ilçeler için imar değişikliği gerçekleştirdi. O ilçelerden biri ise Ataşehir oldu. Ataşehir'in Atatürk Mahallesi için İBB, imar değişikliği planını askıya çıkardı. 30 gün sürecek yeni askı sürecine itirazlar belirtilen süre içerisinde gerçekleştirilebilecek.ATAŞEHİR ATATÜRK MAHALLESİ İÇİN YENİ İMAR DEĞİŞİKLİĞİ

Ataşehir ilçesi, Atatürk Mahallesi 3387 Ada, 1 Parselin bitişiğindeki alana ilişkin 1/5000 ölçekli Nazım İmar planı değişikliği 4 Aralık tarihinde askıya çıkarıldı. 30 Gün sürecek Ataşehir imar değişikliği askı süreci 4 Ocak 2021 tarihinde sona erecek.


İşte Ataşehir ilçesi sınırları içinde Atatürk Mahallesi için yapılan ilan değişikliğinin kapsam alanı ve krokisi.

istanbul ataşehir imar planı düzenlemesi 7 aralık 2020 kroki görsel

İBB, İSTANBUL'DA 4 İLÇEDE YENİ İMAR PLANLARINI ASKIYA ÇIKARDI

İBB tarafından 4 aralık tarihinde çıkarılan yeni imar planları askı süreci çerçevesinde Ümraniye ilçesi başta olmak üzere,  Şile, Sancaktepe ve Çekmeköy ilçelerine ilişkin imar değişikliklerini de askıya çıkardığını duyurdu.


 YORUMLAR

  • 0 Yorum