Reklamı Geç
İstanbul Avcılar’da İmar planlarında emsal eski hale geliyor

İstanbul Avcılar'da İmar planlarında emsal eski hale geliyor

Avcılar'da vatandaşlara hitap eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, “Sefaköy-Avcılar-TÜYAP hattı projeleri hazırlandı, İDO iskelesinden Üniversiteye kadar Füniküler programa aldık, İmar planlarında emsal eski hale geliyor” dedi.

06 Nisan 2017 - 07:49 - Güncelleme: 25 Nisan 2017 - 09:03

İstanbul Avcılar'da konuşan Kadir Topbaş müjdeleri peş peşe verdi. Bugüne kadar yapılan ve programa alınan yeni projelerle alakalı konuşan Topbaş, "İstanbul'un en güzel ilçelerinden biri olan Avcılar'ı ulaşım ağlarıyla donattık" dedi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 6 Nisan 2017 - İstanbul

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Avcılar'da Halk Buluşmaları kapsamında önemli paylaşımlarda bulunurken, bölgeye yapılacak yeni projeler hakkında bilgiler verdi.

Sefaköy-Avcılar-TÜYAP Metro Hattı'nin projesi hazır

Avcılar’a yapılan ve yapımı devam eden ulaşım yatırımlarını hatırlatan hakkında konuşan Başkan Topbaş, açıklamasında; “Bir metrobüs ortaya koyduk. 300-400 bin yolcu taşır diye düşündük. 900 bini buldu şuanda yetmiyor. Metro hazırlığı yaptık. İnşallah Yenikapı’dan, Sefaköy’e kadar, onun arkasından da projenin devamı olarak Avcılar, Beylikdüzü ve Büyükçekmece’ye, daha sonra ise Silivri’ye kadar yapacağız. İstanbul’u biz her alanına erişebilir ve İstanbul’da yaşayanların keyifle her alana gidebilir imkanları sağlamaya çalışıyoruz. İstanbul’un en güzel ilçelerinden olan Avcılar’ı ulaşım ağlarıyla donatıyoruz. Esenler’den gelecek metro hatlarıyla ve diğer hatlarla birlikte çok daha farklı bir Avcılar ulaşım sistemlerini ortaya koymuş olacağız. Sefaköy-Avcılar- TUYAP hattı projeleri hazırlandı ve bitti. Mahmutbey-Halkalı-Bahçeşehir metro hattı ihalesi hazırlanıyor.” dedi.

İmar planlarında emsal eski hale geliyor

Avcılar’in imar planlarının hazırlandığını müjdeleyen Topbaş, “Bu bölgede 2008 yılında dönemin belediye başkanının talebiyle ve deprem riski taşıdığı için imar planlarında indirimler yapılmıştı, katlar azaltılmıştı. Tekrar onu eski haline getiriyoruz. Kentsel dönüşüm içerisinde bu çalışmalar düzelecek. Diğer tarafından Yeşilkent’te planlar hazırlandı, bize bir model çıkartsın diye KİPTAŞ’ı sokuyoruz ve milletin önüne sunacağız”  ifadelerini kullandı.

İDO iskelesinden Üniversiteye kadar Füniküler

Avcılar'da yapımı tamamlanan ve projeleri hazırlanan yatırımlar hakkında bilgiler veren Kadir Topbaş, “Sahilleri sizler biliyorsunuz eskiden ne haldeydi, önce inemezdiniz şimdi ne hale geldi. Sahilde yapılan bazı çalışmalar devam edecek. Ayrıca Avcılar sahilini Florya gibi çitlerle çevireceğiz. Çevrede gece saatlerinde rahatsızlıkların olduğu haberleri bizlere geldi, çevrede olumsuzluk olmasın diye yapacağız. İDO iskelesinden Üniversitenin bulunduğu yere Füniküler programa aldık. Yani sahile inmek ve çıkmak artık zor olmayacak. Denizden gelen rahatlıkla, üniversiteyi denizle buluma imkanı olacak” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..