İstanbul Beşiktaş'ta o mahalle kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı ilan edildi

İstanbul'da Beşiktaş ilçesine bağı Akatlar Mahallesi ile alakalı kentsel dönüşüm proje ve gelişim alanı ilanı bu sabah Resmi Gazete'de ilan edildi.

İstanbul Beşiktaş'ta o mahalle kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı ilan edildi
Editör: Hakan A.
25 Mayıs 2021 - 07:02
İstanbul'un o ilçesinde oturanları yakından ilgilendiren gelişme. Beşiktaş ilçesine bağlı Akat Mahallesi Karanfilköy mevkiine dair bazı alanların Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı olarak ilan edildi. Resmi Gazete'nin bu sabah yayımlanan sayısında yürürlüğe giren karara dair ayrıntılar belli oldu.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 25 Mayıs 2021 - İstanbul


Türkiye genelinde gerek Bakanlık gerekse belediyeler tarafından sürdürülen kentsel dönüşüm çalışmaları hızla devam ediyor. Megaşehir İstanbul'un önemli ilçesi Beşiktaş ilçesinde bu kapsamda bazı alanlar için kritik karar verildi. İlgili karar bu sabah Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürürlüğe girdi.

İstanbul'un önemli pek çok ilçesinde yürütülen kentsel dönüşüm çalışmalarına bir yenisi Beşiktaş ilçesinde eklendi. Bu çerçevede Beşiktaş'ta Akat Mahallesi ile alakalı olarak bazı alanların kentsel dönüşüm ve gelişim  proje alanı olarak ilan edilmesi kararlaştırıldı.


İstanbul İli, Beşiktaş İlçesi, Akat Mahallesi (Karanfilköy Mevkii) Sınırları İçerisinde Yer Alan Bazı Alanların Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı İlan Edilmesine İlişkin Kararın tüm ayrıntılarını buradan inceleyebilirsiniz. (Karar Sayısı: 4019)

İşte Beşiktaş Akatlar'a bağlı kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı ilan edilen yerlerin krokisi.

istanbul beşiktaş akatlar kentsel dönüşüm gelişim proje alanı

YORUMLAR

  • 0 Yorum