İstanbul beyaza büründü! Kar uçak seferlerini engelledi

İstanbul genelinde dün başlayan kar yağışı nedeniyle şehir beyaza bürünürken, hava trafiğinde ise aksamalara neden oldu. Bazı uçak seferleri yoğun kar yağışı nedeniyle iptal edildi.

İstanbul beyaza büründü! Kar uçak seferlerini engelledi
Editör: Hakan A.
24 Şubat 2019 - 08:24 - Güncelleme: 24 Şubat 2019 - 08:46

Türkiye kışı yaşamaya devam ederken, İstanbul'da yılın en yoğun kar yağışı dün itibariyle başlarken, bu sabah beyaza bürünmüş şehir üzerine kar yağışı sürüyor. İstanbul genelinde etkili olan kar yağışı şehrin hemen her noktasında kartpostallık görüntüler oluşturdu.

Emlak Pencerem / Güncel Haberler - 24 Şubat 2019 - İstanbul


İstanbul genelinde etkisini sürdüren yoğun kar yağışı devam ediyor. Megaşehir İstanbul'da yollarda kar temizleme çalışmaları ve tuzlama çalışmaları yaşanırken, pek çok trafik kazası da meydana geldiği bildirildi. Şehir genelinde ekipler geceden bu yana tuzlama çalışmaları yaptı. 

İstanbul'da her yer beyaza bürünürken, hava ulaşımında aksamalar yaşandığı gelen sond akika bilgileri arasında. Sabiha Gökçen Havalimanı, İstanbul Atatürk Havalimanı ve İstanbul Havalimanı'nda ekipler kar temizleme çalışmalarına aralıksız deva mediyor. Diğer taraftan bazı uçak seferlerinde iptaller yaşandığı ifade ediliyor. 

Konuyla ilgili edinilen son dakika bilgilere göre; Türk Hava Yolları'nın, İstanbul Havalimanı'ndan yapılması planlanan iç ve dış hatlarda toplam 4 seferi olumsuz hava koşulları ve kar yağışı nedeniyle iptal edildiği bildirildi.

İstanbul' da etkili olan kar yağışı ve şiddetli rüzgar nedeniyle seferlerde aksamalar oldu. İstanbul Havalimanı'ndan yapılması planlanan THY'nin, Bakü, Aşkabat ile İzmir ve Adana seferleri iptal edildi-ği gelen son dakika haberleri arasında.

İstanbul Valiliği'nden uyarı!

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul'da kar yağışının gün boyu aralıklarla devam edeceğini bildirdi. Yerlikaya, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı sürücü ve vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Büyükşehir Belediyesi ve AKOM ekipleri görev başında...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi vatandaşların kar yağışından olumsuz etkilenmemesi için 7.083 personel, 1.357 araç, köy yolları için 147 traktör ve metrobüs güzergâhında 33 kışla mücadele aracıyla E-5 (D-100), TEM Karayolu ve ana arterlerde kar küreme ve tuzlama çalışmalarına devam ettiği bildirildi.

İlçe belediyelerin sorumluluk alanında olan sokak ve mahallelerdeki karla mücadele için İstanbul Büyükşehir Belediyesi gerekli tuz takviyesinde bulunmuş olup, herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için ilçe belediyeleri ile koordine halinde çalışmalarını sürdürüyor.

Kar yağışının başlamasıyla birlikte İBB tarafından 5 bin ton tuz kullanılmıştır. Üstgeçitlerde, otobüs duraklarında buzlanmalara karşı tuzlama çalışmaları çok sayıda araçla ana bölgeler olmak üzere ara yollarda da devam ediyor.

Evsiz vatandaşlara destek

Her sene olduğu gibi bu yıl da soğuk ve yağışlı havalarda Evsiz vatandaşlara kış hizmeti kapsamında İBB’nin tesislerinde 327 kişi misafir edildi. Beyaz Masa 153’e bu yönde gelen ihbarlar için anında harekete geçerek evsiz vatandaşları bulundukları yerden alarak İBB sosyal tesislerine götüdü.

Meteoroloji’den alınan bilgiye göre İstanbul’da etkili olan kar yağışının Pazar günü akşam saatlerine kadar etkili olacağı bildirildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum