İstanbul beyaza büründü! Kar yağışı etkili oluyor...

İstanbul'da kar yağışı etkisini gösterdi. Yeni yılın ikinci haftasının ilk iş gününe İstanbul beyaza büründü. Şehrin pek çok noktasında yollar karla kaplandı...

İstanbul beyaza büründü! Kar yağışı etkili oluyor...
Editör: Hakan A.
07 Ocak 2019 - 07:19

İstanbul'da gece saatlerinde başlayan kar yapğışı ara ara etkisini sürdürürken, sabah satalerinde işlerine gitmek için yola çıkan İstanbullu beyaza bürünen şehrin eşsiz manzarası ile karşılaştı. Meteoroloji yetkilileri İstanbul için kar alarmı verirken, şehrin önemli pek çok ilçesi beyaza bürünmüş durumda. Yılın ikinci haftasına girilirken beklenen oldu ve İstanbul'a kar yağdı...

Emlak Pencerem / Güncel Haberleri  - 7 Ocak 2019 - İstanbul


İstanbul için yapılan kar yağışı uyarıları bu sabah şehri karşıladı. Mega şehir istanbul'un tüm ilçeleri beyaz örtü altında kaldı. Kar kalınlıkları yüksek yerlerde 5 cm kadar olduğu bildirildi.

İstanbul'da yeni haftaya kar yağışı ile girilirken, meteoroloji yetkilileri tarafından yapılan tahminler tuttu. Yılın ilk karı yağan İstanbul'da bu sabah her yer beyaz örtüye büründü. Şehirde ulaşımda herhangi bir aksama yaşanmazken, THY'den ilk iptallerin geldiği bildirildi. Kar kalınlığının pek çok yerde 5 cm ve üzerinde olduğu bildirildi. Yüksek kesimlerde ise kar yağışının daha fazla olduğu gelen son dakika bilgileri arasında. İstanbul trafiğinde ise Pazartesi iş yoğunluğu yaşanıyor. 

istanbul kar yağışı

İstanbul'da okullar tatil edilmedi. Ulaşıma engel bir yağışın olmadığı şehri genelinde trafiğin normal seyrinde olduğu kaydedildi. AKOM ve Büyükşehir Belediyesi karla mücadele ekipleri önemli pek çok noktada tuzlama işlemi yaparken, tüm önlemlerin alındığı bildirildi.

Kar yağışının gün boyunca etkisini sürdüreceği, Akşam saatlerinde ise don olaylarının yaşanabileceği ifade ediliyor. Salı günü de etkili olacak kar yağışının Çarşamba akşamına kadar sürmesi bekleniyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum