Reklamı Geç
İstanbul Boğazı yoğun sis nedeniyle gemi geçişlerine...

İstanbul Boğazı yoğun sis nedeniyle gemi geçişlerine kapatıldı (1)

İstanbul'da etkili olan yoğun sis deniz ulaşımını olumsuz etkilemeye devam ediyor. İstanbul Boğazı'nda etkisini gösteren sis görüş mesafesini düşürürken, gemi geçişleri çift yönlü olarak deniz trafiğine kapatıldı.

05 Nisan 2017 - 08:29 - Güncelleme: 05 Nisan 2017 - 08:32

İstanbul'da sis nedeniyle gemilerin geçişlerine izin verilmiyor. Bu sabah İstanbul yoğun sis altında. İstanbul Boğazı sisin etkisiyle görüş mesafesinin oldukça düşük olması nedeniyle gemi geçişlerine kapatıldığı bilfdirildi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 5 Nisan 2017 - İstanbul

İstanbul'da yoğun sis nedeniyle görüş mesafesinin düşmesi deniz ulaşımını olumsuz etkilerken gemi geçişleri çift yönlü olarak askıya alındığı kaydedildi.

Sabah satalerinde etki,sini arttıran yoğun sis denizde ulaşımı olumsuz etkilerken, İstanbul Boğazı'nda sisin görüş mesafesini düşürmesiyle gemi geçişleri geçici olarak durduruldu.

Konuya ilişkin son dakika açıklaması ise İstanbul Liman Başkanlığı tarafından yapılan duyuruyla uygulandı. Yapılan son dakika açıklamasında"İstanbul Boğazı'nda pus ve sis yüzünden görüşün düşmesi dolayısıyla saat 02.10'dan itibaren gemi geçişleri çift yönlü olarak askıya alındığı" bildirildi.

Yerel Deniz Trafik Rehberi'nin 21. maddesinde belirtilen fiziki imkanlara sahip olunamadığı için sadece genel anonslar yapılabildiği belirtildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..