İstanbul Büyükçekmece'de icradan satılık yatırım değeri yüksek 1692 metrekare arsa

İstanbul'da arsa yatırımı için yer arayanların kaçırmak istemeyeceği türden bir arsa mahkeme tarafından icra yöntemiyle satışa çıktı.

İstanbul Büyükçekmece'de icradan satılık yatırım değeri yüksek 1692 metrekare arsa
Editör: Hakan A.
28 Aralık 2020 - 18:16
Arsa yatırımcısı için en önemli il olan İstanbul'da son yıllarda azalan arsalar nedeniyle yüksek fiyatla arsa yatırımı yapmak istemeyen yatırımcı gözünü icra dosyalarına çevirmiş durumda. İcradan satılık arsa arayanlar, İstanbul'un çeşitli ilçelerinde satışa çıkacak arsaları kovalamaya devam ediyor. Diğer taraftan bugün ilanı yayınlanan bir arsa satış ihalesi ise büyük dikkat çekti. İstanbul'un Büyükçekmece ilçesi sınırları içerisinde mahkeme tarafından bir arsa icradan satılacak. Peki ihale tarihi ve icradan satışa çıkacak arsa ile alakalı bilgiler neler?

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 28 Aralık 2020 - İstanbul 


Megaşehir İstanbul'da arsa stoğu özellikle gayrimenkul geliştiricileri, konut üreticileri tarafından yakından takip edilen bir konu. Şehrin pek çok ilçesinde arsa kovalayan yatırımcılar cazip fiyatlı, imar durumu uygun arsa arayışını sürdürüyor. Alternatif satış kanalları arasında yer alan ve pek çok yatırımcının yakından takip ettiği icradan satılık arsalara ise her geçen gün rağbet artmakta. Bu kapsamda İstanbul'da Büyükçekmece'de satışa sunulan bir arsa şimdiden yatırımcıların yakın markajına girmeye aday.

BÜYÜKÇEKMECE MAHKEMESİ İCRADAN SATILIK ARSA

İstanbul Büyükçekmece Sulh Ceza Mahkemesi tarafından alacağın haczi yöntemiyle satışa çıkarılan bir arsanın satış ihalesini bugün ilan.gov.tr internet sitesinden duyurdu. Söz konusu arsa 19692 metrekare büyüklüğünde ve 1 Milyon 692 Bin TL muhammen bedelle satışa çıkarıldı. Büyükçekmece'de icra yolu ile satılacak arsaya dair tüm bilgileri emlakpencerem.com haberimizden öğrenebilirsiniz.

İCRADAN SATILIK KONUT ALANI İMARLI ARSA
 • Özellikleri : İstanbul İl, Büyükçekmece İlçe, Celaliye Mah. Köycivarı Mevkii, 645 Ada, 1 Parsel sayıl taşınmaz üzerinde herhangi bir yapı ve tesis mevcut olmadığı, parsel geometrik şekil olarak çokgen, hafif eğimlidir. Celaliye Mahalle merkezine ve E-5 asfaltına yürüme mesafesinde, bitişiğnide çevresinde konut, villa konut tipi yapılamalar mevcut olduğu, gelişme gösteren bir bölgede yer almaktadır.
 • Adresi : Celaliye Mah. Vatan 3 Caddesi No:6 Büyükçekmece / İSTANBUL
 • Yüzölçümü : 1.692,58 m2
 • İmar Durumu : Büyükçekmece Belediyesinin 13/07/2020 tarihli yazıları ile Büyükçekmece, Celaliye Mah. 645 ada, 1 parsel sayılı taşınmaz 16.07.1997 onay tarihli 1/1000 ölçekli Celaliye-Kamiloba Uygulama İmar Planında ayrık nizam, 3.kat, TAKS:0,25, KAKS:0,75 konut alanında kalmaktadır.
 • Kıymeti : 1.692.580,00 TL
 • KDV Oranı : %18
 • Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.
 • 1. Satış Günü : 10/02/2021 günü 10:20 - 10:25 arası
 • 2. Satış Günü : 10/03/2021 günü 10:20 - 10:25 arası
 • Satış Yeri : Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, Aymerkez Karşısı Hukuk Mahkemeleri Adliye Binası Yanı BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL
istanbul büyükçekmece icradan satılık arsa

Bu haber ilan.gov.tr üzerinden alıntılanarak emlakpencerem.com sitesi editörleri tarafından yazılmıştır. Haberi kaynak göstermeksizin yayınlayanlar ile alakalı tüm yasal haklarımız saklıdır. Bu haberin izinsiz yayınlanması durumunda gerekli adli başvurular ivedilikle yapılacaktır.

EmlakPencerem.com 'da yer alan haberleri sosyal medya hesaplarımız üzerinden kolaylıkla takip edebilirsiniz. Twitter hesabımızdan anlık gelişmeleri takip edebilir, Facebook üzerinden günün tüm haberlerini inceleyebilirsiniz.

YORUMLAR

 • 0 Yorum