İstanbul Büyükşehir Belediyesine 2019 yılı Staj başvurları başladı

Staj dönemi yaklaşırken İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde staj yapmak isteyenler için önemli bir duyuru yayımlandı. İBB, 2019 yılı Staj başvurları başladı. İşte ayrıntılar...

İstanbul Büyükşehir Belediyesine 2019 yılı Staj başvurları başladı
Editor: Hakan A.
01 Şubat 2019 - 08:30

İBB Gençlik Meclisi ve İştirakler Koordinasyon Müdürlüğü tarafından yürütülen Lise ve Üniversite Ara Dönem Zorunlu Staj başvurları alınmaya başladı. 2019 yılı staj başvuruları için öğrenciler ne yapmalı? Nereye başvuru yapmalı?

Emlak Pencerem / Güncel Haberleri  - 1 Şubat 2019 - İstanbul


İBB Müdürlükleri ve İştirak Şirketleri bünyesinde 2018-2019 Yılı Ara Dönem (Şubat-Haziran) Zorunlu Staj başvuruları alınmaya başlandı. Lise ve üniversite öğrencilerinin başvuruları genclikmeclisi.istanbul adresinden alınıyor. Başvuru süresi 8 Şubat 2019 tarihinde sona erecek.

Staj Programı kapsamında her yıl binlerce genç İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde ve İştirak Şirketlerinde staj yapma imkânı buluyor. Lise ve üniversite öğrencilerinin tecrübe kazanarak, iş dünyasına adapte olmalarını sağlayacak şekilde planlanan ve İBB Gençlik Meclisi üzerinden organize edilen Staj Programı’yla gençlerin okullarında teorik olarak aldığı bilgileri pratiğe dönüştürmeleri ve meslekleri hakkında daha kapsamlı ve uygulamalı eğitim görmeleri hedefleniyor.

Ara Dönem Zorunlu Staj başvuruları değerlendirilirken, öğrencilerin eğitim gördükleri alanlar ile İBB Müdürlükleri ve İştirak Şirketlerinin ihtiyaç duyduğu alanların uyumuna bakılacak ve staj yapılması planlanan hizmet binasına yakın yerde oturan öğrenciler tercih edilecek. Bu nedenle başvuru yapacak öğrencilerin ‘İkamet İlçesi’ kısmını doğru şekilde doldurmaları gerekiyor.

İBB Müdürlükleri ve İştirak Şirketleri tarafından staj başvuruları kabul edilen öğrencilere geri dönüş yapılacak. 15 Şubat 2019 tarihine kadar geri dönüş yapılmayan öğrencilerin staj başvuruları ise olumsuz sonuçlanmış olacak. Detaylı bilgi için sorularını [email protected] adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın hayata geçirdiği yerel yönetim anlayışı çerçevesinde kurulan İBB Gençlik Meclisi, İBB Başkanı Mevlüt Uysal’ın “Gençleri her alanda destekleyeceğiz” vizyonuyla devamlılığını sürdürüyor. İBB Gençlik Meclisi, Samed Ağırbaş başkanlığında hayata geçirdiği Kariyer Merkezi’yle İstanbullu gençlere destek olmaya devam edecek.