İstanbul Çağlayan Adliyesi yanında 5 katlı otopark satılıyor

İstanbul Çağlayan Adliyesi yanında bulunan ve İBB'nin arazi sahibi olduğu 5 katlı otoparkın işletilmesi için satış kararı alındı. Türkiye'nin en modern otoparkı Park Çağlayan işletme hakkı 30 yıllığına satışa çıkarıldı.

İstanbul Çağlayan Adliyesi yanında 5 katlı otopark satılıyor
Editor: Hakan A.
14 Kasım 2018 - 08:23

İstanbul'un göbeğinde, en yoğun Adliyeler arasında bulunan Çağlayan Adliyesi'nin hemen yanıbaşında bulunan 5 katlı dev otopark için satış kararı verildiği iddia edildi. Söz konusu otopark İBB'nin arazi sahibi olduğu ve dev bir yatırım ile Merkezi Otopark İşletmeleri Ticaret A.Ş. tarafından hayata geçirildi ve halen işletilmekte.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 14 Kasım 2018 - İstanbul


Merkezi Otopark İşletmeleri Ticaret A.Ş.'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden 30 yıllığına kiraladığı arsa üzerinde 5 katlı dev otopark inşaa ederek çalıştırmaya başladı. Şimdilerde ise bu dev otopark için satış kararı alındığı kaydedildi. Şirket tarafından yapılan açıklamada ise piyasa koşulları öne sürülerek işletme hakkının satışı için düğmeye basıldığı bildirildi.

İstanbul Çağlayan Adliyesi'nin hemen yanında toplam 5 katlı ve 748 araç kapasitesine sahip dev otopark içerisinde Avukat odaları da bulunuyor. Araç giriş çıkışları ile birlikte günlük 3 bin araç sirkülasyonu olan otopark satılmaya hazırlanıyor. 

Park Çağlayan’ın satışına ilişkin bağlı olduğu şirket Merkezi Otopark İşletmeleri Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Eray Kapıcıoğlu tarafından yapılan açıklamada, “Biz araziyi İBB’den 30 yıllığına kiraladık. İnşaatı kendimiz yaptık. 35 milyon dolarlık bir yatırım söz konusu oldu. 5 katlı modern bir tesis burası. İçinde avukat odaları da var. Piyasa koşulları belli. Bazı varlıklarımızı satmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.