İstanbul Çatalca'da 8 kaçak yapı böyle yıkıldı

İstanbul'da Çatalca ilçesinde Hazineye ait araziler üzerinde izinsiz yapılan kaçak yapıların yıkım işlemi ekipler tarafından gerçekleştirildi.

İstanbul Çatalca'da 8 kaçak yapı böyle yıkıldı
Editör: Hakan A.
25 Aralık 2020 - 17:47
Türkiye'nin en büyük sorunlarından biri olan Hazine gayrimenkulleri üzerine gecekondu kondurma hadisesi yıllardır içinden çıkılamayacak bir hal alırken, Bakanlık tespiti yapılan yapıların çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bakanlık tarafından özel ekipler tarafından sahada tespiti yapılan yapıların ise yıkımı yapılıyor. Bu çerçevede Çatalca'da bazı kaçak yapıların yıkım işlemi tamamlandı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 25 Aralık 2020 - İstanbul 


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı (İl Müdürlükleri ve Belediyeler) yurt genelinde Hazineye ait taşınmazların kontrolü için önemli çalışmalar yürütüyor. Hazine arazileri üzerinde çivi çakılmasına dahi izin vermeyen Bakanlık ve Belediye İstanbul'un Çatalca ilçesinde göz açtırmıyor. Yeni yapıların tespit edilmesinde önemi rol oynayan ekipler, gerekli uyarıların yapılması sonrasında harekete geçerek kaçak yapıların yıkımını yapıyor. 

İstanbul'un önemli ilçelerinden Çatalca'da önceden tespiti yapılan çok sayıda kaçak yapı için düğmeye basan Bakanlık, gerekli işlemlerin ardından prosedürleri uygulamaya koydu. Hazine taşınmazları üzerinde bulunan ve tespitleri yapılan kaçak yapılara göz açtırılmadı hızla yıkım işlemi başlatıldı. Bugün Belediye ve Bakanlık yetkilileri kaçak yapıların yıkım işlemini gerçekleştirdi.


Konuyla ilgili Bakanlık tarafından resmi twitter sayfası üzerinden yıkıma dair bilgiler paylaşıldı.  Çatalca'da yapılan yıkıma dair, 'İstanbul Çatalca'da Hazine taşınmazları üzerine ve imara aykırı inşa edilen binaların yıkım çalışmasında ilk etapta 8 kaçak yapının yıkımı gerçekleştirildi.' ifadelerine yer verildi.

ÇATALCA BELEDİYESİ: KAÇAK YAPILARA GÖZ AÇTIRMAYACAĞIZ

Çatalca Belediyesi tarafından yıkımı yapılan yapılarla alakalı yapılan açıklamada, 'İlçede Hazine malları üzerinde yapılan, yapılmaya çalışılan kaçak yapılara göz açtırılmayacağı vurgulandı. Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner, "Çatalca’mızda Kaçak Yapıya Asla Geçit Yok" dedi.

Üner açıklamasında, "Yapılan işgalleri sonlandırmak amacıyla, devletimizin kurumları ile işbirliği içerisinde kaçak yapıların yıkımlarını gerçekleştirmeye devam edeceğiz." diye konuştu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum