İstanbul Çekmeköy'de bahçeli 1000 orman içi doğa evi ilgi görüyor

İstanbul'un değer kazanan ve en yeşil ilçesi Çekmeköy'de doğa içerisinde yaşamak isteyenlere özel olarak 220 Bin metrekare alan üzerinde 1000 adet tasarlanan bahçeli doğa evi yoğun ilgiyle satışı sürüyor.

İstanbul Çekmeköy'de bahçeli 1000 orman içi doğa evi ilgi görüyor
Editör: Hakan A.
23 Ekim 2020 - 18:23
Ev sahibi olmak isteyenler 2020'de Koronavirüs etkisiyle doğa ve orman içerisinde, şehirden yalıtılmış evleri tercihen ilk sıraya koydu. Bütçesine en uygun evi arayan vatandaş, sağlığını düşünüyor ve doğa evlerine yöneliyor. Orman içerisinde bulunan, doğa ile iç içe bir yaşam sunan evler cazibe merkezi olmuş durumda. Özellikle Pandemi döneminde taleper patladı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 23 Ekim 2020 - İstanbul


İstanbul'un merkezi sayılan Çekmeköy ilçesi şehrin yeşil alanı en fazla ilçelerinden biri olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Son yıllarda yerleşimde tercih nedeni olan Çekmeköy'de DAP Yapı tarafından hayata geçirilen Ormanköy konut projesi ise bu projelerden sadece bir tanesi. Sağlıklı Evler mottosu ile satışa sunulan Çekmeköy Ormanköy doğa ve orman evleri, ciddi bir araştırma sonrası, talepler doğrultusunda özel olarak doğayla iç içe yaşam tarzını sevenler için tasarlandı. Projede yer alan evlerin tamamı orman ve doğa ile iç içe.

Doğa ve bahçeli evler ön planda2020 yılı ile birlikte özellikle koronavirüs salgını talepleri değiştirdi. Konut sektöründe 2019 ile başlayan durağanlaşma, 2020 yılında değişen şartlar ve koşuıllar nedeniyle özel talepler ve farklı konseptte markalı projelerin geliştirilmesine neden oldu. Sektörün markalı konut üreticileri arasında önemli projelere imza atan DAP Yapı, tüm yaşanan gelişmeleri yakından takip ederek, özel olarak bir araştırma sonucunda bahçeli, orman içinde, doğayla baş başa, Sağlıklı Evler konseptini geliştirdi. DAP İstanbul Çekmeköy Ormanköy projesi yaklaşık 58 bin kişiden görüş alınarak tasarlanan özel bir proje olarak tasarlandı. Her dairesi, her alanı yeşille, ormanla ve bahçelerle çevrili.

Metrekare fiyatı 8 Bin TL'den başlıyor


Salgınla birlikte doğaya dönüş ve orman içinde yaşam isteğinin tetiklenmesi yeni nesil doğa ve orman evlerinin önemini arttırdı. DAP Yapı Ormanköy Çekmeköy'de yeşillikler ve ormanlık bir alan arasında bahçeli ev olarak hayata geçiriliyor. Her türlü modern ve konfor arayışında olanlara doğa içerisinde oturma fırsatı veren Ormanköy projesi, tanıtıma özel olarak ön talepler toplanmaya devam ediyor. Projede yer alan bahçeli ev modellerinin fiyatı, normal dairelerin fiyat listesi ve diğer ödeme koşullarına dair tüm bilgiler satış ofisi tarafından veriliyor.  Diğer taraftan lansmana özel olarak  sürpriz olarak projede yer alan evlerin Metrekaresi 8 binden başlayan fiyatlarla müşterilerine sunuluyor. Bitiş rakamları ise 16-17 bin TL’leri bulacağı ifade ediliyor.

dap ormanköy çekmeköy istanbul

Orman içinde yaşama büyük ilgi var

Orman içerisinde yaşam sürmek, gözünü her yeni gün yeşillikler içerisinde, kuş sesleri arasında açmak isteyenlerin büyük ilgi gösterdiği Ormanköy Çekmeköy projesi, 2020 İstanbul konut projeleri arasında en fazla ilgi gören projeler arasında yer alıyor.


MUTLAKA BİLMENİZ GEREKEN ORMANIN TEDAVİ EDİCİ ETKİLERİ
 • Ormandaki ağaç kokusu 2. tip diyabet ve obezitenin önüne geçer.
 • Kalp ritmini ve tansiyonu düzenler
 • Stres seviyesini düşürür
 • Ağaçtan yayılan yağlar, bakteriler ve virüslere karşı koruma sağlar.
 • Uykusuzluğun giderilmesine yardımcı olur.
 • UV-B’yi azaltarak cilt rahatsızlıklarının önüne geçer.

Sağllıklı Evler Ormanköy Çekmeköy'de her türlü konfor ve detay ev sahiplerine özel olarak sunuluyor.
 
 1. Her bina asansörlü.  Fakat asansöre ihtiyaç duymadan çıkılabilecek yükseklikteki eve sağlıklı ev diyoruz.
 2.  Sağlıklı evler, bahçe yoksa teras, teras da veremiyorsanız kesinlikle geniş balkona sahip bulunacak. Yaklaşık 200 bin metrekare alan üzerinde yer alan Ormanköy projemizin yüzde 90’ı yeşil alan olarak ev sahiplerinin yaşam alanı dahilinde hizme sunuluyor.
 3.  Ormanlar tam bir şifa kaynağı… Orman havası alarak yapılan spor ve yürüyüş aktiviteleri tansiyon ve şeker gibi kronik hastalıklara da iyi geliyor, yaşlanmayı geciktiriyor. Bu yüzden sağlıklı ev orman içinde ve geniş bir yeşil alana sahip olmak zorunda.
 4. ‘Sağlıklı Ev’ dediğinizde, her dairenin havalandırma sisteminin korona sürecindeki sağlık kriterlerine uygun olarak tasarlanması ve ‘bağımsız’ olması büyük önem taşıyor.
 5. Tüm evler depreme dayanıklı az katlı yapılar olarak tasarlandı.

YORUMLAR

 • 0 Yorum