İstanbul'da 2019 ilan ve reklam beyan süresi 18 Şubat'a uzatıldı

İBB tarafından alınan kararla ilan ve reklam vergilerinde ödeme süresi 18 Şubat tarihine kadar uzatıldığı açıklandı.

İstanbul'da 2019 ilan ve reklam beyan süresi 18 Şubat'a uzatıldı
Editor: Gökay Demirezen
31 Ocak 2019 - 07:10

İstanbul genelinde ilan ve reklam vergileri tahsilatı kapsamında İBB uzatmaya gitti. İBB resmi duyuru ile beyan sürelerinin 18 Şubat tarihine kadar uzatıldığını açıkladı.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 31 Ocak 2019 - İstanbul


İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) yetkisinde olan ana arterler üzerindeki ilan reklamlar için beyan verme ve ödeme süresi bir defaya mahsus olmak üzere 18 Şubat 2019 tarihi mesai saati bitimine kadar uzatılmıştır.

İlan ve Rekla vergisi beyan vermek isteyen İstanbullu mükelleflerin, beyanlarını www.ibb.istanbul adresinde yer alan e-beyanname linkinden kolaylıkla verebilecekleri gibi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bakırköy Ek Hizmet Binası’nda bulunan İBB Gelirler Müdürlüğü’ne şahsen başvurarak da yapabilirler. 

Beyan edilen verginin ödemesini, beyan verdikten 1 (bir) gün sonra, e-ödeme sistemi veya Vakıfbank, ING Bank ve Denizbank’ın “tüm şubelerinden” veya Vakıfbank, ING Bank, Denizbank ve TEB “internet bankacılığı” uygulamalarından yapabilir.

Mükellefler, İlan Reklam Vergisi ile ilgili bilgileri, İBB Gelirler Müdürlüğü’nün 0212 449 44 48 numaralı telefonundan veya www.ibb.istanbul/gelirler linkinden alabilirler.

Mükelleflerin e-beyanname sistemini kullanmaları, yoğunluktan etkilenmelerini önleyecektir.