İstanbul'da 2019 yılı ilan reklam beyanı süresi başladı

İBB, 2019 yılı ilan ve reklam beyanı yapacaklara yönelik açıklamada bulundu. Yeni yılın ilk ayında İstanbul genelinde ilan ve reklam vergisi verecekler bu habere dikkat! Süre başladı...

İstanbul'da 2019 yılı ilan reklam beyanı süresi başladı
Editör: Hakan A.
05 Ocak 2019 - 06:56

Yüzbinlerce İstanbullu için ilan ve reklam beyanı dönemi başladı. İBB, tarafından yapılan açıklamada Mükelleflerin, şubelere gitmeksizin ilan ve reklam vergisi ödeyecekler için başvurularını e-beyanname sisteminden 31 Ocak’a kadar yapabileceklerini duyurdu.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 5 Ocak 2019 - İstanbul


Mükellefler beyanlarını “e-beyanname” sisteminden yapabilecek. 7 gün 24 saat açık olan sistem sayesinde şubeye gitmeye gerek duymadan işlemler kolaylıkla gerçekleştirilebilecek. 

İşlemlerinizi www.ibb.istanbul adresinden e-Belediye Uygulamaları kategorisinde yer alan e-beyanname bölümüne tıklayarak kullanıcı adı ve şifreniz ile, kayıtlı değilseniz yeni kayıt oluşturarak işlemlerinizi yapabilirsiniz. 2019 Yılı İlan Reklam Vergi ve Ücret Tarifesi, e-Beyanname Kılavuzu, Ana Arter Listeleri ile diğer ayrıntılı bilgilere www.ibb.istanbul/gelirler adresinden ulaşabilirsiniz.

ANLAŞMALI BANKALAR İLE ÖDEME KOLAYLIĞI

Mükellefler beyanname işlemini tamamlandıktan sonra ödemelerini www.ibb.istanbul adresinde yer alan e-ödemeler uygulamasından ya da anlaşmalı bankalar üzerinden yapabilir. Beyan başvuruları bir gün sonra sisteme işlendiği için mükellefler ödemelerini bir gün sonra gerçekleştirebilirler. Ödemeler; Vakıfbank, Denizbank ve İNG Bank’a ait tüm şubelerden veya internet bankacılığı üzerinden yapılabiliyor. TEB ise sadece internet bankacılığından ödemeleri kabul ediyor. Beyan başvurunuzu ve ödemelerinizi, internet sitesinin haricinde İBB Bakırköy Ek Hizmet Binası’nda yer alan Gelirler Müdürlüğü şubesine şahsen müracaat ederek yapabilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum