Reklamı Geç
İstanbul’da “Akıllı Otopark Tabelaları” uygulaması...

İstanbul'da “Akıllı Otopark Tabelaları” uygulaması yaygınlaşıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı tarafından geliştirilen ve uygulamaya geçilen Akıllı Otopark Tabelaları İstanbul'un 15 farklı noktasında hizmet verirken yaygınlaşmaya devam ediyor.

04 Mart 2017 - 13:42

İstanbullu sürücülere hizmet vermeye devam eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı yeni uygulamaları dikkat çekiyor. Şehir genelinde uygulanmaya başlanan Akıllı Otopark Tabelaları yayıngalşıyor.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 4 Mart 2017 - İstanbul

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) vatandaşın trafikte otopark sorunlarını çözmek için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. İstanbul'da sürücüler artık, güzergahları üzerinde bulunan tüm otoparkların doluluk bilgilerine Akıllı Otopark Tabelaları sayesinde anında ulaşabiliyor. 

İstanbul genelinde sayıları 15'i bulan Akıllı Otopark Tabelaları; İBB Trafik Kontrol Merkezine anlık olarak gelen otopark doluluk bilgilerinin, akıllı tabelalara anında iletilmesiyle bilgilerini sürekli güncelliyor. Böylece, sürücüler güzergahları üzerinde yer alan en yakın otoparkların güncel doluluk bilgilerine, trafik tabelalarına yerleştirilen LED ekranlar sayesinde ulaşabiliyorlar.

Trafik Kontrol Merkezi bünyesinde geliştirilen masaüstü ve internet tabanlı uygulamalar ile de, İstanbul  genelinde kurulan tüm Akıllı Park Sistemlerinin canlı verileri, otoparklara ilişkin detaylı bilgiler anlık olarak görüntüleyerek en uygun otoparkı seçebiliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..