İstanbul'da aracı çekilenler dikkat! İSTMOP uygulamasını indirip yükleyin...

İstanbul genelinde Büyükşehir Belediyesince uygulamaya konulan İSTMOP uygulaması bu sabah itibariyle başladı. Aracı çekilen vatandaş İSTMOP uygulaması ile otomobilinin hangi otoparka çekildiğini kolayca öğrenebilecek.

İstanbul'da aracı çekilenler dikkat! İSTMOP uygulamasını indirip yükleyin...
Editor: Hakan A.
09 Kasım 2018 - 08:19

İstanbul genelinde bu sabah itibariyle yeni bir uygulamaya geçildi. Otomobilini yanlış yere park edenleri yakından ilgilendiren bir uygulama. İstanbul'da gelişigüzel park edilmesi yasak olan yerlerde aracını park edip ayrılanların otomobilleri çekilerek otoparklara götürülüyor. Vatandaş ise aracım çalındı mı diye yanıp tutuşuytor. İBB ise bu durumu sona erdirmek amacıyla İSTMOP uygulamasını geliştirdi. Artık aracı olan her vatandaş bu uygulamayı indirmeli!

Emlak Pencerem / Güncel Haberler - 9 Kasım 2018 - İstanbul


İstanbul Mobil Otopark Projesi (İSTMOP) şehir genelinde çekilen ve bağlanan araçların tüm süreçlerinin mobil sistemler üzerinden yürütüldüğü uygulama kullanıma sunuldu. Otomobili olan milyonlarca İstanbullu bu uygulama sayesinde aracının uygunsuz park nedeniyle çekilmesi sonrasında aracının nerede olduğunu kolaylıkla bulabilecek. Böylece vatandaş aracını almak için ilgili otoparka giderek cezasını ödeyip, aracını teslim alabilecek.

İstanbul genelinde bu sabah itibariyle uygulamaya geçilen sistem, trafikten aracı çekilen sürücülerin kaygısını gidermek için çekim işlemlerinden sürücülerin haberi olması amacıyla geliştirilerek devreye alındı.

İSTMOB sayesinde vatandaşa fotoğraflı kanıt!

Genelde sürücüler araçlarının park ettikleri yerler ile alakalı sorunlar yaşıyor. Ugulama sayesinde aracın park edildiği yerin uygun olup olmadığı fotoğrafla belgelenecek. Bazen sürücülerden 'ben hatalı yere park etmemiştim, park ettiğim yerde bir ihlal yoktu' gibi itirazlara karşı kural ihlalinin fotoğrafla sunularak itirazların önüne geçilecek.

Uygulama nereden indirilir?

Her araç sahibinin telefonuna indirmesi gereken uygulamalardan biri olacak İSTMOB indirilmesi oldukça kolay.

Vatandaşlar, trafikten çekilen araç bilgilerine www.istmop.com ya da android ve İOS işlemcili akıllı telefonlara "İSTMOP" uygulamasını indirerek, aracın plakasını, çekim tarihini ve doğrulama kodunu girdikten sonra aracının durumunu öğrenebilecek.

Google Play üzerinden İSTMOP – İstanbul Mobil Otopark Projesi uygulamasını indirmek için tıklayın